سه شنبه 1401/09/15 - 19:44
دکتر سعید جلیلی:

عبور از پیچ ها و موانع کشور با حرکت های جهادی خود جوش میسر می شود

جلیلی با بیان اینکه ما در نقطه‌ای قرار داریم که از پیچ‌ها و موانع عبور کرده‌ایم و امروز روی میز دشمن گزینه قابلی وجود ندارد؛ عنوان کرد: ما در نقطه‌ای هستیم که می‌توانیم جهش کنیم اما این به خودی خود محقق نمی‌شود و باید یک حرکت جهادی صورت بگیرد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی سپاه سید الشهداء استان تهران؛ سعید جلیلی عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام در افتتاحیه کارگاه صندوق‌های قرض الحسنه اشتغالزا که امروز در شهر قدس برگزار شد گفت: ما در کشور دو فرصت و غنیمت بزرگ در اختیار داریم، نخست نظام مقدس اسلامی است و دیگری وجود منابع قوی و ذخایر غنی استعدادها است که کشور در عرصه‌های مختلف از آن استفاده می‌کند.

وی اظهار کرد: شاید در ذهن بیشتر مردم و دوستداران نظام و انقلاب این سوال مطرح باشد که چرا با در اختیار داشتن این دو فرصت، دلیل کمبودها و نارسایی‌هایی که در کشور داریم چی است؟

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با تاکید بر اینکه ما باید برای این سوال پاسخ درست و قانع کننده‌ای داشته باشیم، تصریح کرد: در ده سال گذشته رشد اقتصادی کشور یا صفر بوده یا منفی و باز جای سوال دارد که با وجود فرصت‌ها چرا رشد اقتصادی کشور منفی و یا صفر بوده است؟

جلیلی با بیان اینکه دشمنان ما سعی کردند با هر ابزاری که در اختیارشان است در برابر پیشرفت کشورمان مانع تراشی‌های مانند تحریم را پیش بگیرند، عنوان کرد: این یک واقعیت است که اگر کشوری بخواهد رشد کند، عده‌ای از دشمنان آن کشور با همه قوا پای کار بیایند، طبیعتاً برای پیشرفت آن کشور مانع تراشی خواهند کرد، این در حالی است که همه‌ی حرف این نیست.

وی با بیان اینکه کشور ما مسئله‌های بسیار سختی را در سال‌های بعد از انقلاب نه تنها حل کرده است بلکه با ابتکاراتی در آن موضوعات شکوفایی‌هایی را نیز ایجاد کرده است، گفت: ما شاهد آن هستیم که در کشور موفقیت‌های بسیار ارزشمندی در عرصه‌های دفاعی، هسته‌ای، علمی و از همه مهمتر در عرصه دفاع مقدس صورت گرفته است.

جلیلی با اشاره به اینکه یکی از سخت‌ترین عرصه‌ها جنگ ۸ ساله علیه ملت ایران بود و در آن عرصه همه قدرت‌های استکباری و شیطانی پای کار آمدند، اما بنا به اذعان خودشان هیچ موفقیتی نصیبشان نشد و نتوانستند یک وجب از خاک ایران را به دست بیاورند، گفت: چه قدرتی و مدیریتی و یا نرم افزاری باعث این شد که نیروهای انقلابی بتوانند موفق شوند.

وی ادامه: ملتی که کشور و نظام را از خودش دانست و این بستر برایش فراهم شد که پای کار بیاید، به دفاع از کشور می‌پردازد.

جلیلی با بیان این مطلب که اگر ما امروز در برخی از عرصه‌ها موفقیت‌های بزرگی به دست آورده‌ایم همه این موفقیت‌ها می‌توانند الگو باشند و همین مدیریت و نرم افزارها هم می‌توانند در سایر عرصه به کارآیند، گفت: اگر ما در جنگ ۸ ساله موفق شدیم در اقتصاد هم می‌توانیم همان حماسه را تکرار کنیم، به شرطی که ساز و کارها را تغییر دهیم.

وی با یاد آوری این مطلب که اگر می‌گوییم در ده سال گذشته رشد اقتصادی کشور منفی بوده این لازمه اش این است که ما باید برای ده سال آینده یک جهش داشته باشیم، خاطر نشان کرد: ما امروز در موقعیتی هستیم که جهش یک انتخاب نیست؛ بلکه یک ضرورت است و این جهش یک جهاد و حرکت همگانی می‌خواهد.

جلیلی با بیان اینکه این حرکت همگانی هم یک نرم افزار می‌خواهد و قبلاً تجربه موفق این نرم افزار را داشته‌ایم و داریم منتها باید آن را عملیاتی کنیم، گفت: باید این نرم افزار و موفقیت‌های را که داریم در جای جای مهین اسلامی آن را فعال کنیم.

عضو مجمع تشخیص مصلحت نظام با بیان اینکه جهش کشور یک حرف کلی و شعاری نیست؛ بیان داشت: اگر در هر روستایی و شهری در حوزه‌های مختلف یک جهش اتفاق بیفتد در کشور جهش ایجاد می‌شود.

وی با بیان اینکه دشمنان اگر یک زمانی می‌گفتند شما سیم خاردار نباید داشته باشید در مقابله با آن سازو کارهای ایجاد شد که امروز آنها بیان می‌کنند که مواظب باشید ایران سلاح پیشرفته صادر نکند، گفت: اگر دشمنان این فشارها را به وسیله تحریم روی موضوعات هسته‌ای گذاشتند، امروز اذعان می‌کنند که ایران جزء ۱۱ کشوری است که چرخه سوخت هسته‌ای دارد.

جلیلی اضافه کرد: بنابراین ما سازو کار و نرم افزاری داریم که به این موفقیت دست یافته‌ایم، بنابراین همین ساز و کارها را در عرصه‌های دیگر هم می‌توانیم استفاده کنیم.

وی با بیان اینکه امروز دشمن به صراحت بیان می‌کند که اگر من فشار حداکثری آوردم شکست فاحش خوردم؛ افزود: امروز در نقطه‌ای قرار داریم که به اذعان خود دشمنان راهبردهای که علیه کشورمان داشتند با شکست فاحشی مواجه شده است.

جلیلی با بیان اینکه ما در نقطه‌ای قرار داریم که از پیچ‌ها و موانع عبور کرده‌ایم و امروز روی میز دشمن گزینه قابلی وجود ندارد؛ عنوان کرد: ما در نقطه‌ای هستیم که می‌توانیم جهش کنیم اما این به خودی خود محقق نمی‌شود و باید یک حرکت جهادی صورت بگیرد.

وی با اشاره به اینکه ما به نقطه‌ای رسیده‌ایم که دشمن نا امید از ابزاری است که در دست دارد؛ گفت: حرکتی که در دفاع مقدس شکل گرفت امروز می‌تواند در عرصه سازندگی شکل بگیرد و همه می‌توانند در ان نقش آفرینی کنند.

جلیلی با تاکید بر اینکه باید یک عزم جدی برای جهش کشور برای ده سال آینده داشته باشیم؛ بیان داشت: افتخار انقلاب اسلامی به این است که به حداقل‌ها اکتفا نمی‌کند چرا که به قله‌ها نگاه می‌کند.

وی در پایان گفت: آینده بسیار درخشانی می‌تواند در انتظار ایران عزیزمان باشد به شرطی که این نرم افزار محقق شود و موفقیت‌های که در سایر عرصه‌ها داشته بتواند در سایر حوزه‌ها هم تکثیر و نمود داشته باشد.

پایان پیام /

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.