شنبه 1401/06/12 - 09:37
سازمان بسیج سازندگی کشور؛

پیام سردار محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور به مناسبت اجلاسیه بزرگ ملی جهادگران کشور در شهرستان فردوس

سردار زهرایی عنوان کرد: قرن پانزدهم قرن شگفتی ها و معجزات انقلاب اسلامی است و در دفاع مقدس نوین جهادگران عزیز در خط مقدم جبهه حق علیه استکبار در فتح یک به یک سنگرهای دشمن، حماسه جهاد می آفرینند.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ پیام سردار محمد زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی کشور به مناسبت اولین اجلاسیه بزرگ جهادگران کشور در شهرستان فردوس استان خراسان جنوبی به شرح ذیل می باشد:

بسمه تعالی

جهاد به یک معنا یعنی شروع، رهایی از غیر و رهایی شدن در او (مُشْتَاقَةً إِلَى فَرْحَةِ لِقَائِكَ) یعنی حرکت و دریایی شدن (و ما رمیت اذ رمیت و لکن الله رمی) می باشد؛  و جهادگر، دریادل و مهاجری است که اولین هجرت او جهاد اکبر است که از درون آغاز می شود، و با غلبه بر فرعون و هوای نفس (إِنَّ النَّفْسَ لَأَمَّارَةٌ بِالسُّوءِ إِلامَا رَحِمَ رَبِّی) بر دل خود فرمانداری می کند. اما تعیّن بخش این هجرت در بیرون و در دیگرسازی و به دیگران پرداختن، ظهور و بروز می یابد و آنگاه است که جغرافیا، رویدادها و حماسه­ ها برای الگوگیری و جریان سازی معنا پیدا می­ کند و رخ می­ نماید.

(الَّذينَ آمَنوا وَهاجَروا وَجاهَدوا في سَبيلِ اللَّهِ بِأَموالِهِم وَأَنفُسِهِم أَعظَمُ دَرَجَةً عِندَ اللَّهِ وَأُولِئكَ هُمُ الفائِزونَ)

13 شهریور سال 1347 نور بود؛ نوری در دل ظلمت ستم­ شاهی، نوری که در سال 1357 به انفجار نور متصل شد (جاءالحق و ذهق الباطل). نقطه عزیمتی بود برای شکل گیری یک تفکر توأم با عمل؛ هیچ تفکری و هیچ عملی پایا و مانا نمی شود مگر به منزلت صاحب آن اثر و چه سعادتمند پیروان و رهروانی که جریان جهادی خدمت رسان را از مکتب رفتاری زلال ولایت سرمشق می گیرند. (یا أَیهَا الَّذِینَ آمَنُوا أَطِیعُوا اللهَ وَأَطِیعُوا الرَّسُولَ وَأُولِی الأَمْرِ مِنْکمْ)

ناگفته پیداست تا خون حق بر زمین جاری است (ثارالله و ابن ثاره)  و تا به محروم و مستضعفی بر روی زمین و سراسر گیتی ظلم می ­شود و تا عدالت به همه کس و همه جا گسترانده نشده، جهاد ادامه دارد. گاهی در مقابله با دشمن در ظاهر نظامی و یا در جنگ ترکیبی و جنگ شناختی و گاهی با دشمنی که در لباس فقر، محرومیت و معیشت، بنیان ها را نشانه رفته است. (چه  زیباست پرکار بودن و پر اشک بودن- عَبْرَةَ مَنْ بَكَى مِنْ خَوْفِكَ مَرْحُومَةٌ)

جهاد؛ روایت آغازین تلاش ­ها و مجاهدت هایست که نقطه پایانش را خدا می­ گذارد (فَإِذا فَرَغْتَ فَانْصَبْ) و جهادگر در مرکز این حماسه زیبا قرار دارد (ما رأیت الا جمیلاً) و بزنگاه ها و نقاط عطف در هر زمان و مکانی می تواند بهترین نمونه قابل تکرار برای روندگان آن راه باشد. در این زمانه که انقلاب سراسر نور اسلامی از نعمت جهادگران و سنگرسازان بی سنگر در دفاع مقدس و جهادگران دفاع از امنیت، حرم و وطن برخوردار بوده و هست، نسل جدیدی از جهادگران مدافع سلامت و جهادگران در مقابله با فقر و محرومیت را به جهانیان شناسانده است؛ چه بهتر و چه زیبا که مسیر مبارک و عمیق مقام عظمای ولایت ( از سال 1347 تاکنون) بعنوان یک منظومه در منظر و مأوای همه جهادگران قرار گیرد و بسیج سازندگی که به تدبیر حکیمانه رهبر معظم و فرزانه انقلاب مولود  این مکتب در خدمتگزاری به فعالان و جهادگران وظیفه دارد (جهادگرانی که خدا توفیق خدمت به مردم  را نصیبشان کرده است) نیز برای تحقق فرمان اعتلای بسیج در گام دوم انقلاب بعنوان بسیج همه مردم (بسیج پاره تن مردم)، به جهادگران بعنوان رزمندگان بی مرز، فصلی نو را آغاز می کند؛ فصلی که در عرض و طول انقلاب، تهدیدات را به فرصت تبدیل می کند و بعنوان فرزندان ولی امر مسلیمن و خادمان بی منت مردم عزیز ایران اسلامی بعنوان حلقه میانی امام و امت هر چه در توان دارد به میدان می آورد.

قرن پانزدهم قرن شگفتی ها و معجزات انقلاب اسلامی است ودر دفاع مقدس نوین جهادگران عزیز در خط مقدم جبهه حق علیه استکبار در فتح یک به یک سنگرهای دشمن، حماسه جهاد می آفرینند. ان شاء الله

                                                                                                                                           جهاد ادامه دارد ...

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.