یکشنبه 1401/03/08 - 13:23
سردار زهرایی عنوان کرد:

امکان جمع آوری جوجه های مازاد نیاز جامعه توسط شبکه گروه های جهادی و صندوق های قرض الحسنه مردم یار بسیج سازندگی

هر جا که انقلاب نیاز به عمل انقلابی دارد، بسیج باید در آنجا حضور یابد.

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، امروز صبح در محل وزارتخانه جهاد کشاورزی جلسه ای با حضور سردار زهرایی مسئول محترم سازمان بسیج سازندگی، دکتر ساداتی نژاد وزیر محترم جهاد کشاورزی و معاونین سازمان ها در خصوص همکاری فی مابین بعنوان طرح جمع آوری جوجه های یک روزه و اهدای آن ها به خانوارهای روستای و کمک به معیشت مردم شریف ایران برگزار گردید.

سردار زهرایی مسئول سازمان بسیج سازندگی در جلسه دیدار با وزیر جهاد کشاورزی طی سخنانی اظهار داشت: چند روزی از سالروز آزادسازی خرمشهر گذشته است. حضرت آقا فرمودند «خرمشهر ها در پیش است» یکی از خرمشهر هایی که در موضوعات معیشت مردمی می توان به آن فکر کرد  کار بزرگ   دولت تحت عنوان «جراحی اقتصادی» است که حتماً همراهی همه را می طلبد.
وی با بیان اینکه بسیج تشکیلات انقلاب است و عمل انقلابی دارد، ادامه داد:  هر جا که انقلاب نیاز به عمل انقلابی دارد، بسیج باید در آنجا حضور یابد.

سردار زهرایی با اشاره به سند اعتلای ده ساله بسیج که بر مبنای گام دوم انقلاب نوشته شده است، افزود:  حضرت آقا  فرمودند بسیج پاره تن مردم است این مسیر را مبارک را ادامه دهید، ما در دولت سازی اسلامی وظیفه کمک به دولت ها را داریم حالا در دولتی کمتر و در دولتی بیشتر همکاری هایمان راپیش می بریم.

مسئول بسیج سازندگی تاکید کرد: امروز در جنگ ترکیبی هستیم و نمی‌توانیم بگوییم که جنگ فقط جنگ نظامی است. وزارت جهاد کشاورزی با این همه ارتباطی که با مردم دارد در یک صحنه جنگ با دشمن است.

وی اذعان داشت: خاطرات زیبای مشترکی بین بسیج سازندگی و وزارت جهاد کشاورزی مثل واکسیناسیون طیور وجود دارد. بسیج سازندگی و وزارت جهاد کشاورزی حدود ۱۲ تا ۱۳ میلیون قطعه واکسیناسیون طیور را به کمک گروه های جهادی انجام دادند.

سردار زهرایی اضافه کرد: با منابع طبیعی، جنگل داری و نظارت بر جنگل های هیرکانی پویش ایران سرسبز را راه اندازی کرده ایم که در آن به یاد هر شهید یک نهال مثمر را غرس می کنیم.  کار خوبی تحت عنوان نهضت ملی اهدای قنات را با هم کاری وزارت جهاد کشاورزی آغاز نیز کرده ایم.

مسئول سازمان بسیج سازندگی اشاره کرد: مستحضر هستید که همین طرح  به طرح آبخیز تا جالیز تبدیل شد که توسط ریاست محترم جمهورهم تصویب شد و مسئول این کار نیز معاون اول رئیس جمهور جناب آقای مخبر هستند.
وی با بیان این که خاطرات خوبی از کار مشترک مان داریم و هم نیاز به این هم افزایی وجود دارد، خاطرنشان کرد:  کار بسیج اطمینان بخشی برای مردم، مدافع مردم و اعتمادی برای دولت است.
وی  به طرح  جمع جوجه های  یک روزه و اهدا آن ها به خانوار روستایی، اشاره کرد و گفت: این کار صبر مردم را توام با تدبیر دولت می طلبد و این کار بزرگ احتیاج به یک هم افزایی بین مردم، تولیدکننده و دولت دارد.

سردار زهرایی گفت: به نظر من توجیه منطقی و شرعی در اینکه یک جوجه یک روزه معدوم شود، وجود ندارد.

مسئول بسیج سازندگی ادامه داد: بسیج  سازندگی به عنوان نماینده بسیج در دولت معرفی شده است. بسیج  کار خودش را انجام می دهد و همان ابر حلقه میانی و کار تسهیلگری بین دولت و مردم قرار می گیرد.

وی افزود: اگر مقرر شد جوجه یک روزه ای  سمت معدوم‌سازی برود حتماً ورود پیدا می کنیم تا آنجا که به دست مردم روستاها برسد و چقدر مردم روستا نیاز به این کار دارند و بسیار خوب از آن ها  نگهداری می کنند واین امر به  معیشت خانواده ها هم کمک می نماید.

سردار زهرایی با بیان اینکه نظارت دامپزشکی یک اصل است، اذعان داشت:  جاهایی که نظارت دامپزشکی بود، اثربخشی بالا بود و جاهایی هم که نظارت دامپزشکی نبود اثربخشی پایین بود.

وی ادامه داد: نظارت دامپزشکی بر طیور از ابتدا تا انتها یک اصل است. شناسایی مردم را ما انجام می‌دهیم و وظیفه مان این است که نظارت بر عملکرد شان داشته باشیم و گزارش عملکرد  و خروجی کار را هم خدمت شما بدهیم. یعنی اگر جوجه یک روزه ای در اختیار ما قرار گرفت و بین مردم توزیع کردیم، خدمت شما ارائه دهیم که این جوجه ها چه شدند و به کجا رسیدند و در واقع چه اتفاقی برای آنها افتاده است.
مسئول بسیج سازندگی مطرح کرد: پیشنهاد بنده این است که اگر این کار ثمربخش بود، استمرار پیدا کند یعنی حتی خارج از بحران هم بسیج، جوجه های یک روزه ای که مازاد بر نیاز باشند را بین مردم روستاها تقسیم کند و به معیشت مردم کمک کند.

وی با بیان اینکه آمادگی داریم که محصولات بر زمین مانده کشاورزان مثل سیب زمینی، پیاز و گوجه فرنگی که در مواقعی از فصول روی دست کشاورزان می ماند را جمع آوری کنیم، ادامه داد:  با ایجاد قرارگاه جهادی می توانیم در جمع آوری محصولات روی زمین مانده مردم و به بازار رساندن آن با صلاح وزارت جهاد کشاورزی کمکی را انجام دهیم.

سردار زهرایی گفت: ما دو شبکه بزرگ صندوق های قرض الحسنه مردم یار اشتغالزا و شبکه گروه های جهادی تخصصی را داریم. بدون تصدی گری بسیج ۲۷هزار صندوق قرض الحسنه ایجاد شده که بخش عمده آن مربوط به بدنه جهاد کشاورزی است یعنی کاری که بچه های ما در روستا انجام می دهند عمدتاً کاری است که با وزارت جهاد کشاورزی در ارتباط است.

 وی یادآور شد: ۴۲ هزار گروه جهادی در کارگروه های تخصصی داریم  و آمادگی داریم که با شبکه صندوق های قرض الحسنه و گروه های جهادی تخصصی به عنوان یک اهرم و تسهیل گر بدون تصدی گری در خدمت شماقرار بگیریم. در طرح جوجه یک روزه، در طرح آبخیز تا جالیز و در جذب تسهیلات تبصره ۱۸  آمادگی داریم تا آن متقاضیان اهل در روستاها را شناسایی کنیم و به سازمان های استانی شما معرفی کنیم تا کار مشترکی را انجام دهیم.

مسئول بسیج سازندگی افزود: این کار بزرگ تدبیر دولت را در پی داشته و صبر مردم و تولید کنندگان هم می طلبد.

یبلبیلی

 

افزودن دیدگاه جدید

About text formats

Restricted HTML

  • تگ‌های HTML مجاز: <a href hreflang> <em> <strong> <cite> <blockquote cite> <code> <ul type> <ol start type> <li> <dl> <dt> <dd> <h2 id> <h3 id> <h4 id> <h5 id> <h6 id>
  • خطوط و پاراگراف‌ها بطور خودکار اعمال می‌شوند.
  • Web page addresses and email addresses turn into links automatically.