۱۳۹۶/۱۲/۱۵ - ۱۳:۵۶
مسئول بسیج سازندگی ملایر از غرس یک هزار و ۸۰۰ اصله نهال توسط این نهاد در ملایر طی دو سال گذشته خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۷:۰۴
با همت بسيج سازندگي و بسیج مهندسین و جهاد كشاورزي تلاش براي مقابله با آفات درختان گردو آغاز شد
سرما كه زد،خشكسالي كه شد آفت به جان درختان گردوي تويسرگان افتاد.زندگي روي سخت خود را به كشاورزان نشان داد و اگر فكري به حال باغ‌هايشان نمي‌كردند سفره‌‌ي زندگي‌شان خالي مي‌ماند.همين موقع بود كه بسيج سازندگي با كمك جهاد كشاورزي پايشان به ماجرا باز شد و حالا چند ماهي است كه آن‌ها به كمك كشاورزان رفته‌اند تا كار آفت‌ها را با يك سره كنند.
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۶:۵۳
جنگلي كه با دستان مردم روستاي تودار ملا،تودار و تودار روته شهرستان سنندج با همكاري بسيج سازندگي جان مي‌گيرد
درخت و جنگل نه تنها در بين ايرانيان باستان از اهميت زيادي برخوردار بود بلكه دين مبين اسلام هم به اهميت درخت و درختكاري نگاه ويژه‌اي دارد.حتي مقام معظم رهبري هم در سخنراني خود در بهمن ماه سال ۹۵ با اشاره به اهمیت فضای سبز و پوشش گیاهی فرمودند:بسیاری از عوارض ناشی از ریزگردها و آلودگی هوا و ناسالم بودن هوای شهرها به‌دلیل کمبود پوشش گیاهی است و با توجه به موقعیت اقلیمی و گستردگی مناطق کویری در کشور، حفظ پوشش گیاهی اهمیت مضاعفی دارد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۶:۴۸
راه اندازي تعاوني‌هاي توليدي با تسهيلات بسيج سازندگي در استان همدان
۱۳۹۶/۱۲/۱۳ - ۱۰:۱۰
با تلاش سازمان بسيج سازندگي سد خاكي قاضي‌كَند آب حيات را به روستاييان مي‌رساند
هركجا كه آب باشد، آبادني هم هست و اگر آب نباشد آباداني هم نيست. همين موضوع باعث شد وقتي سازمان بسيج سازندگي كشور در جريان مشكلات مردم روستاي قاضي‌كَندي شهرستان ماهنشان استان زنجان قرار گرفتند دست به كار شوند تا با ساخت سد خاكي آب را براي مردم روستا به ارمغان مي‌آورد و آباداني را به آنها هديه مي‌دهد.
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۱۱:۰۲
بسيج سازندگي با اجراي طرح بيابان زدايي به جنگ ريزگردهاي خوزستان رفت
۱۳۹۶/۱۲/۱۲ - ۰۹:۰۲
احياء ومرمت قنوات و استخرهاي ذخيره‌ي آب در خراسان جنوبي يكي ديگر از فعاليت‌هاي بسيج سازندگي
قنات یکی از قدیمی ترین فناوری‌ها در زمینه استحصال آب است که ریشه در تاریخ ایران دارد اما امروزه این تونل های حاوی آب رو به نابودی است و مخالفان حفظ قنات، طرفدران آن را کهنه‌پرست می دانند.تاریخ نشان می دهد ایرانی ها اولین مردمانی بودند که به دانش و فناوری حفر قنات دست یافتند و بعد از آن این دانش به شمال هندوستان، شمال آفریقا و حتی اسپانیا رسید.همچنین نخستین تمدنی که کشاورزی آبی را وارد تاریخ کرد ایرانی ها بودند و از آنجا که ایران کشوری خشک و نیمه خشک است روشی بسیار هوشمندانه برای پایداری آب ابداع کردند که همان قنات است.
۱۳۹۶/۱۲/۰۶ - ۱۵:۱۴
به همت بسیج سازندگی استان اصفهان
به گزار ش باشگاه خبرنگاران جهادی مهندس محسن دانشور مسئول مدیریت کشاورزی و منابع طبیعی بسیج سازندگی استان اصفهان از اجرای بیش از ۹۳۰۰ هکتار بیابان زدایی توسط بسیج سازندگی در چند سال اخیر تا کنون خبر داد.
۱۳۹۶/۱۲/۰۲ - ۰۹:۴۴
به همت قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران تعداد ۱۰ جهیزیه به زوج های جوان مریوانی اهداء گردید.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۵:۰۶
جهاد همچنان ادامه دارد؛
صبح امروز به همت سبز پوشان سپاه پاسداران انقلاب اسلامی چهل و هفتمین بیمارستان صحرایی با هدف ارائه بهترین خدمات بهداشتی درمانی به مردم در نقاط محروم و دور افتاده در منطقه گشت سراوان آغاز به کار کرد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۵ - ۱۴:۵۲
در قالب تفاهم با آستان قدس رضوی صورت می پذیرد:
سرپرست سازمان بسیج سازندگی استان خبر داد: انعقاد تفاهم نامه همکاری آستان قدس رضوی و بسیج سازندگی خراسان جنوبی در خصوص اجرای ۴۰ پروژه عمرانی و محرومیت زدایی مرتبط با منابع آب در سطح استان
۱۳۹۶/۱۱/۲۴ - ۰۸:۲۰
رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی خبرداد
رئیس سازمان بسیج سازندگی آذربایجان‌شرقی از ارسال یک‌هزار و ۶۰۰ تن کمک‌های مردمی این استان به مناطق زلزله‌زده غرب کشور خبر داد.
۱۳۹۶/۱۱/۲۳ - ۱۳:۲۹
مسئول گروه جهادی شهید همدانی بهاباد خبرداد:
مسئول گروه جهادی شهید همدانی بسیج سازندگی بهاباد از تعمیر و بازسازی منازل مسکونی در کوهبنان خبرداد و گفت: اعزام گروه‌های جهادی به مناطق زلزله‌زده ادامه‌دارد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۱۵:۵۸
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان همدان عنوان کرد
مسئول سازمان بسیج سازندگی استان همدان با اشاره به ساخت پروژه‌های عمرانی به همت بسیج سازندگی در مناطق محروم استان همدان گفت: در سال جاری تعداد ۴۰ پروژه کوچک و عام المنفعه در سطح استان اجرا شده است.
۱۳۹۶/۱۱/۱۴ - ۰۸:۵۷
بر اساس تفاهم نامه سه جانبه بین سازمان بسیج سازندگی، آستان قدس رضوی و جهاد کشاورزی احیای قنوات و اجرای استخرهای ذخیره آب سه دهستان بندان نهبندان، لانوی سربیشه و گزیک درمیان به بسیج سازندگی واگذار شد.
۱۳۹۶/۱۱/۱۰ - ۱۶:۱۲
فرمانده سپاه شهرستان بیله سوار :
فرمانده سپاه شهرستان بیله سوار گفت: بسیج سازندگی سپاه پاسداران با گذشت ۱۷ سال از آغاز فعالیتش، پیشرو در اجرای طرح‌های اقتصادی و برگزاری اردو‌های جهادی و هجرت (با هدف غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان) در همه عرصه‌ها اعم از اقتصادی، آموزشی، بهداشتی، فنی و حرفه‌ای، خدمات‌رسانی، عمرانی، مرمت، بهسازی و زیباسازی مدارس بوده و موفق به اجرای طرح‌های مختلفی در مناطق مختلف کشور شده است.

صفحات

تازه ها