رییس بسیج سازندگی در استان فارس:
شناسه خبر :۹۹۱۸

۶۲۰۰ گروه جهادی امسال به یاری استان‌های سیل زده شتافتند

رئیس سازمان بسیج سازندگی گفت: گروه‌های جهادی امروز تکنسین‌ها و کارگران علمی نظام هستند، کارگر علمی یعنی هم علم و هم جسارت عمل داشته باشند که جهادگران اینگونه‌اند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی به نقل از خبرگزاری تسنیم، دکتر محمد زهرایی ظهر امروز در جمع اعضای مجمع جهادی استان فارس با طرح این سوال که نسبت بسیج سازندگی با گروه‌های جهادی چیست، اظهار داشت: این نخستین سوالی است که به اذهان متبادر می‌شود و در جواب باید گفت که بسیج سازندگی ظرفی برای جهادگران است. 

وی با بیان اینکه مقام معظم رهبری در سال ۷۹ در یک تدبیر حکمیانه عقبه گروه‌های جهادی را در بسیج قرار دادند، گفت: رهبری فرمودند گزارش گروه‌های جهادی به من رسید و این سبب تشکیل بسیج سازندگی شد. 

رئیس سازمان بسیج سازندگی با توصیه به گروه‌های جهادی افزود: حواستان باشد که در سیطره گروه‌های ذینفع سیاسی قرار نگیرید؛ ما نیز صاحب‌گروه‌های جهادی نیستیم ولی عقبه جریان جهادی در بسیج است تا زلال و پاک باقی بماند. 

زهرایی بیان کرد: گروه‌های جهادی به واسطه وجود تفکر جهادی پاک و زلال مانده است؛ ما مانع حمایت برخی از دستگاه‌ها نیستیم اما کسی حق تصدی‌گری گروه‌های جهادی را ندارد. 

وی با تاکید بر اینکه گروه‌های جهادی سیاسی نیست و نباید سیاسی عمل کند، عنوان کرد: در سیطره گروه‌های سیاسی و اقتصادی قرار نگیرید چون اینها تاریخ انقضا دارند؛ جهادگران سیاسی نیستند و به همین دلیل عقبه‌اش در بسیج قرار گرفته است. 

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه گروه‌های جهادی خط مقدم خدمتگزاری هستند، تصریح کرد: باید اشرافیت و آگاهی از مسائل سیاسی و اقتصادی داشته باشید اما خدمتگزاری را فراموش نکنید. 

زهرایی با دعوت جهادگران برای مطالعه روند حرکت‌های جهادی از سال ۷۹ تا گام دوم گفت: رهبری هر سال مطالباتی را مطرح کردند که از اوقات فراغت تا دستاورد نظام را شامل شده است، رهبری فرمودند این جوانان گام دوم را دست بگیرند یعنی از تصمیم‌سازی به تصمیم‌گیری برسید. 

وی با بیان اینکه بعد از دفاع مقدس خلأ  عرصه برای تربیت کادر انقلاب داشتیم‌، افزود: امروز گروه‌های جهادی این کار را انجام می‌دهند‌، گروه‌های جهادی امروز تکنسین‌ها و کارگران علمی نظام هستند؛ کارگر علمی یعنی هم علم داشته باشد و هم جسارت عمل.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها