سردار غلامی:
شناسه خبر :۹۹۰

بسیج بخشی از برنامه اصلی دستگاه‌ها برای کم هزینه کردن فعالیت دولت‌ها باشد

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه بسیج در تمام قشرها باید بخشی از برنامه اصلی دستگاه‌ها برای تحقق اهدافشان باشد، گفت: دولت‌ها باید در این زمینه بیشتر تمرکز کنند تا با بومی سازی و کم‌هزینه کردن فعالیت‌ها بتوانند با قدرت بیشتری به پیش روند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سردار پاسدار نعمان غلامی، رئیس سازمان بسیج سازندگی به ظرفیت‌های این نهاد مردمی اشاره و عنوان کرد: بسیج متصل به توان گسترده مردمی است و جلوه‌های آن در دوران دفاع مقدس کاملا مشهود بود که چگونه حضور مردم نقشه‌های دشمن را از بین برد.

وی به نقش بسیج سازندگی در وقوع بحران‌ها و رفع معضلات اشاره و عنوان کرد: به عنوان مثال در حال حاضر با وقوع حادثه زلزله در نقاط غرب کشور ما تحت فشار سنگین نیروهای مردمی سازمان یافته جهادی برای کمک رسانی هستیم. تا کنون بیش از ۵۱۴ گروه جهادی وارد منطقه شده‌اند و به ارائه خدمات مختلف پزشکی، دامپزشکی، عمرانی، مهندسی و ... پرداخته اند.

سردار غلامی با تأکید بر اینکه با حمایت‌های مردمی که در قالب بسیج بروز و ظهور می‌یابد می‌توان بر مشکلات و معضلات فائق آمد، تصریح کرد: این گروه‌ها همیشه آماده خدمت رسانی هستند. این ظرفیت وجود دارد و اگر کسی هنوز به این قدرت پی نبرده است به دلیل عدم شناخت قدرت مردم است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی بر ضرورت بهره‌مندی از ظرفیت بسیج برای بازسازی منازل در مناطق زلزله زده تأکید کرد و گفت: هر کجا که بسیج پای کار بیاید سرعت عمل نیز افزایش می‌یابد. مردم خود بهترین افرادی هستند که می‌توانند خانه‌های خود را بسازند، اما اگر بسیج هم در کنار مردم قرار گیرد می‌توان شاهد افزایش کمیت در کنار کیفیت برای بازسازی منازل بود.

وی به انعقاد تفاهم نامه ساخت هزار و ۲۰۰ واحد مسکونی برای مددجویان بهزیستی که در مناطق زلزله غرب کشور دچار آسیب شده‌اند، اشاره و عنوان کرد: توانمندی‌های بسیج شناخته شده است؛ به طور مثال در سال گذشته طی سه روز ۱۴ میلیون قطعه طیور بومی را واکسینه کردیم و این امر به گفته کارشناسان رکوردی بود که زده شد، بنابراین این ظرفیت وجود دارد و باید در مسائل مختلف برای حل مشکلات بکار گرفته شود.

سردار غلامی با تأکید بر اینکه از ظرفیت‌های بسیج به خوبی استفاده نشده است، گفت: مجموعه نیروی انگیزشی بسیج که از عموم مردم کشور تشکیل شده است آماده خدمت رسانی به هم نوعان است؛ دولت‌ها نیز برای مردمی و کم‌هزینه‌ کردن کارها و عملیاتشان باید از ظرفیت بسیج استفاده کنند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی با بیان اینکه بسیج در تمام قشرها باید بخشی از برنامه اصلی دستگاه‌ها برای تحقق اهدافشان باشد، گفت: دولت‌ها باید در این زمینه بیشتر تمرکز کنند تا با بومی سازی و کم‌هزینه کردن فعالیت‌ها بتوانند با قدرت بیشتری به پیش روند.

وی پروژه‌هایی که بسیج عهده دار می‌شود را انجام پروژه‌های کوچک در نقاط محروم که عام المنفعه هستند برشمرد و عنوان کرد: ما سراغ پیمانکاری و فعالیت‌های بزرگ نمی‌رویم که آن را ناتمام بگذاریم اما اگر به ندرت فعالیتی را نتوانستم به پایان برسانیم به خاطر عدم همکاری و هماهنگی سایر دستگاه‌ها و فراهم نبودن مقدماتی بوده است که سایر دستگاه‌ها وظیفه هماهنگ کردن آن را داشته‌اند؛ چه بسا ما به سایر حوزه‌هایی که وظیفه نداشته‌ایم نیز ورود پیدا کردیم تا مقدمات کار ایجاد شود و بتوانیم کار را ادامه دهیم.   خبرگزاری بین المللی قرآن(ایکنا)،

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها