شناسه خبر :۹۸۵۹

ایجاد ۳۶۰۰ شغل در آذربایجان‌غربی با ۱۲۰۰ طرح اشتغالزایی بنیاد برکت

چند سالی است که روستا‌های آذربایجان‌غربی هم دچار مشکلات زیادی از جمله نبود کار و اشتغال شده‌اند. مناطق مستعد و با ظرفیتی که فقط در انتظار سرمایه‌گذار و طرح‌های اشتغالزایی بودند تا بتوانند تمام توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ چند سالی است که روستا‌های آذربایجان‌غربی هم دچار مشکلات زیادی از جمله نبود کار و اشتغال شده‌اند. مناطق مستعد و با ظرفیتی که فقط در انتظار سرمایه‌گذار و طرح‌های اشتغالزایی بودند تا بتوانند تمام توانمندی‌های خود را به نمایش بگذارند. اتفاقی که حالا و با ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغالزایی برکت که در سفر معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) به آذربایجان‌غربی، فرآیند اجرای آن آغاز شده است، رخ خواهد داد. 

روز گذشته بود که معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در سفری به آذربایجان‌غربی از آغاز فرآیند ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغالزایی برکت در این استان خبر داد. دکتر رضا راضی‌زاده و هیئت همراه در دیدار و نشستی که با دکتررضا حسینی، معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استاندار آذربایجان‌غربی داشتند، تسهیل‌گران و مجریان برکت را هم دعوت کردند تا همه ابعاد کار مورد بررسی قرار گیرد. در این نشست، ضمن آغاز فرآیند ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور برکت در این استان، نحوه همکاری و تعأمل دستگاه‌های اجرایی با بنیاد برکت مورد بررسی و تأکید قرار گرفت و الگو‌ها و مدل‌های اشتغالزایی و توانمندسازی اقتصادی بنیاد برکت در استان نیز ارائه و تبیین شد.

ایجاد ۳۶۰۰ شغل در ۴ شهرستان

معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در خصوص فعالیت‌های اشتغالزایی این بنیاد در استان آذربایجان‌غربی گفت: سال گذشته تکاب به عنوان یکی از شهرستان‌های محروم کشور تحت پوشش فعالیت‌های اشتغالزایی بنیاد برکت قرار گرفت و ۴۶۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور در این شهرستان و ۷۲ روستای تابعه آن راه‌اندازی شد. دکتر راضی‌زاده ادامه داد: راه‌اندازی این تعداد طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور باعث ایجاد ۱۵۰۰ شغل در این مناطق شد. بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای ایجاد ۱۵۰۰ شغل مذکور، ۴۱۰ میلیارد ریال اعتبار اختصاص داد.

وی از تحت پوشش قرارگرفتن چهار شهر جدید استان آذربایجان‌غربی در سال ۹۸ خبر داد و اظهار داشت: بنیاد برکت برای سال ۹۸، ایجاد ۱۲۰۰ طرح اشتغالزایی اجتماع‌محور را در شهرستان‌های شاهین‌دژ، ماکو، پلدشت و شوط هدف‌گذاری کرده است که این تعداد طرح اشتغالزایی تا پیش از بهمن ماه سال‌جاری به بهره‌برداری کامل خواهد رسید. معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت افزود: با بهره‌برداری از این ۱۲۰۰ طرح اشتغالزایی، بیش از ۳۶۰۰ شغل در ۳۰۰ روستای این چهار شهرستان ایجاد می‌شود.

دکتر راضی‌زاده با اشاره به سرمایه‌گذاری بیش از ۱۱۰۰ میلیارد ریالی بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) برای اشتغالزایی در شهرستان‌های شاهین‌دژ، ماکو، پلدشت و شوط خاطرنشان کرد: سال گذشته یک مجری و شش تسهیل‌گر بنیاد برکت در استان آذربایجان‌غربی مشغول به خدمت‌رسانی بودند که با توجه به گسترش دامنه فعالیت‌ها، به دو مجری و ۱۱ تسهیل‌گر در سال ۹۸ افزایش پیدا کرد. وی در خصوص رسته‌های شغلی ایجاد شده در استان آذربایجان‌غربی نیز توضیح داد: عمده این مشاغل در رسته‌هایی مانند پرورش دام سبک و سنگین، زنبورداری، پرورش بوقلمون، صنایع دستی، مشاغل دانش‌بنیان و خدمات ایجاد می‌شود، اما با توجه به وجود معادن طلا در شهرستان تکاب، راه‌اندازی کارگاه‌های طلاسازی نیز در دستور کار است. معاون توسعه کارآفرینی اجتماع‌محور بنیاد برکت ادامه داد: از آنجایی که شهرستان ماکو نیز در خط مرزی قرار دارد، تمرکز ما ایجاد مشاغلی با تولید محصولاتی است که قابلیت صادرات را داشته باشند.

گفتنی است، بنیاد برکتِ ستاد اجرایی فرمان حضرت امام (ره) در راستای محرومیت‌زدایی، توسعه، پیشرفت، توانمندسازی اقتصادی و توزیع عادلانه امکانات و فرصت‌ها، نهضت ایجاد اشتغالزایی را در روستا‌ها و مناطق محروم کشور راه‌اندازی کرده است. بنیاد برکت همچنین در سال ۹۸ بیش از ۱۰ استان را به استان‌های هدف خود در زمینه اشتغالزایی اجتماع‌محور افزوده است و هم‌اینک ۲۸ استان، ۱۷۵ شهرستان و ۶ هزار روستا تحت پوشش و حمایت کارآفرینی این بنیاد قرار دارند.

 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها