مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان گفت:
شناسه خبر :۹۸۴

توزیع روزانه ۴۰۰۰ غذای گرم در منطقه زلزله زده/ پخش ۸۴ کامیون از اجناس مورد نیاز در بین مردم زلزله زده

احسان‌الله رضاپور مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان درگفتگو با خبرنگار بسیج سازندگی در منطقه زلزله زده کرمانشاه، در تشریح خدمات سپاه به مناطق زلزله زده غرب کشور گفت: پس از وقوع زلزله و در راستای فرمایشات مقام معظم رهبری، سپاه صاحب الزمان به سرعت در محل استقرار پیدا کرد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان افزود: همراه با سردار غلامی جلسه ای برگزار گردید و ۳ روستا به استان اصفهان واگذار شد. پس از این ما به سرعت وارد عمل شدیم. چادرها توزیع، محل اسکان مردم برقرار و وسایل گرمایشی و تغذیه تحویل داده شد و سپس شروع به امدادرسانی پزشکی کردیم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه صاحب الزمان با اشاره به تلفات زلزله گفت: در روستای بزمیرآباد ۱۸ نفر طی این زلزله جان خود را از دست داده‌اند. آواربرداری‌ها برای درسترسی به روستا، جاده و امدادرسانی انجام شده است و منتظر رسیدن ماشین‌آلات قرارگاه خاتم هستیم تا مکان‌هایی که به صورت کامل تخریب شده است آوار برداری کامل انجام پذیرد.

 

رضاپور بیان کرد: طی بررسی‌ها مشخص شد خانه بهداشت دچار مشکل شده است. طی بررسی‌های دیگر دریافتیم بیمارستان نیمه‌کاره‌ای در محل وجود دارد که تیم پزشکی در آنجا مستقر شد. نزدیک به ۲۵۰ نفر تاکنون درمان شده‌اند.

 

مسئول بسیج سازندگی اصفهان افزود: از نیروهای بسیجی، جهادی و موکب‌های اصفهان درخواست شد در این منطقه مستقر شوند. روزانه ۴۰۰۰ غذای گرم بین روستایی‌ها و حتی روستاهایی که در حیطه ما نبودند پخش می‌کنیم.

احسان‌الله رضاپور گفت: با توجه به اینکه مقرر شده است که چندین ماه در محل زلزله زده برای بازسازی و امدادرسانی مستقر باشیم، صلاح بر این دیده شد که سوله‌ای در نظر گرفته شود و کمک‌های مردمی استان اصفهان که نزدیک به ۸۴ کامیون و تریلر بود، در این مکان ذخیره شد. پتو، لباس گرم، زیرانداز، آب معدنی، تغذیه و دارو در اختیار مردم آسیب‌دیده از محل دپوی کمک‌های مردمی اصفهان تامین می‌شود. تیم‌های مستقر ما در محل نیازمندی‌ها را شناسایی و مورد پیگیری قرار می‌دهند.

وی افزود: طی خساراتی که از بارش‌های اخیر به منطقه وارد شده بود، نیروهای جهادی و فنی و نیروهای بازنشسته سپاه وارد عمل شده و این خسارات را مرمت کردند و هم‌اکنون وضعیت مطلوبی در منطقه برپاست و این باعث رضایت مردم است.

رضاپور با اشاره به خلاء در موضوع کانکس‌ها گفت: اولین محموله به تعداد ۲۰ کانکس از محل کمک‌های مردمی اصفهان و سپاه صاحب‌الزمان تا زمانی که محموله اصلی از قرارگاه خاتم به منطقه اعزام شود، در راه است. این کانکس‌ها به مردمی که بیمار، پیر و ازکار افتاده هستند تعلق خواهد گرفت.

مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان با تقدیر و تشکر از گستردگی کمک‌های مردمی گفت: هیچگونه نگرانی غیر از اسکان مردم بابت تغذیه، پوشاک و غیره ندارند و در سرتاسر روستا بنرهای تشکر از مردم ایران نصب شده است.

وی خاطرنشان کرد: مردم از این پس کمک‌های خود را به شکل نقدی برای تهیه مصالح ساختمانی ارسال کنند. ما تا زمانی که مردم به صورت کامل در منازل خود مستقر نشوند در کنار آنها خواهیم بود.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها