شناسه خبر :۹۶۱۸

تلاش بانوی اراکی برای صادرات میوه خشک

اولین مربی تولید میوه خشک در اراک از هدفگذاری صادرات میوه خشک به کشورهای مختلف خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ یکی از گزینه‌های پرمخاطب بازارهای جهانی صنایع‌دستی و تولیدات محلی است که در استان مرکزی این بخش ظرفیت‌های قابل توجهی دارد. صنایع‌دستی و تولیدات محلی از عوامل موثر در درآمدزایی هستند که با شناخت درست بازارهای هدف می‌توان از این محل درآمد خوبی کسب کرد. یکی از تولیداتی که این روزها بازار خوبی برای فروش دارد، تولید میوه خشک است که یک بانوی اراکی با ورود به این عرصه به عنوان اولین مربی تولید میوه خشک در اراک شناخته شده است.

فعالیت ۵ ساله در زمینه تولید میوه خشک

پروین فراهانی می‌گوید: کار تولید میوه خشک را از حدود ۵ سال قبل شروع و خوشبختانه درآمد خوبی نیز کسب کردم. وی تصریح می‌کند: در بخش آموزش و تولید میوه خشک در این مدت فعالیت‌های گسترده‌ای در اراک انجام داده‌ام و با استقبال خوبی نیز همراه بوده است.

این تولیدکننده با بیان اینکه تمام تولیدات در بازار داخلی به فروش رسیده است، اما بازار خارجی برای فروش این تولید شرایط بسیار مطلوب‌تری دارد، می‌افزاید: به عنوان نمونه گوجه خشک در بسیاری از کشورها به ویژه کشورهایی که کشت این محصول را ندارند طرفدار دارد و خواستار این تولید در تناژ بالا هستند. وی عنوان می‌کند: برای ورود به بخش صادرات نیاز به ایجاد مکان مناسب است که این قضیه را پیگیری کرده‌ام و بعد از آن باید مجوزهای بهداشتی مورد نیاز در بحث صادرات اخذ شود.

فراهانی می‌گوید: صادرات در بخش میوه‌های خشک را هدف گذاری کرده‌ام و برای توسعه رونق تولید در این بخش نیاز به صادرات تولیدات به خارج از کشور داریم که نیاز به حمایت است.

 

مطالب مرتبط: 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها