وقتی همت کارساز می‏‎شود؛
شناسه خبر :۹۶۰۱

حبوباتی که برای ۵۰ نفر اشتغال ایجاد کرد/ از ویزیتوری تا کارآفرینی

کارآفرین زنجانی که در حال حاضر به‎صورت مستقیم برای ۱۲ نفر و به‎صورت غیرمستقیم برای ۵۰ نفر اشتغال‎زایی ایجاد کرده است ابتدا کارش ویزیتوری بود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ امیر متین فتحی با اشاره به فعالیت خود در زمینه تولید و بسته بندی، اظهارداشت: در حال حاضر کار بسته بندی حبوبات،ادویه جات،آبلیمو،روغن زیتون و سرکه را انجام می دهم. وی با بیان اینکه اکثر کارگران این کارخانه بانوان تحت پوشش بهزیستی استان هستند، افزود: این افراد که از حداقل توانایی برخوردارند در این کار به کارگیری شده اند. این کارآفرین زنجانی خاطرنشان کرد: در شروع کار ویزیتور مواد غذایی بودم اما از دوسال گذشته به دلیل اطلاعاتی که از فروش و مراکز عرضه داشتم این کار را شروع کردم. فتحی با بیان اینکه ابتدا با خرید ۱۰۰ کیلو حبوبات نسبت به بسته بندی و فروش اقدام کردم،بیان داشت: در سه ماه اول تنها بودم و با ادامه موفقیت افراد دیگری را جذب کردم. این کارآفرین زنجانی ادامه داد: در حال حاضر با توجه به نوع بسته بندی رقابتی طراحی شده برای بازار هدف ترکیه و عراق، در زمینه صادرات به این کشورها فعالیت می کنم. فتحی با بیان اینکه نوع بسته بندی محصولات ما از نظر طراحی و شکل در ایران بی نظیر است، خاطرنشان کرد: از نظر بازاریابی برای خارج کردن جنس از قفسه مغازه ها باید به سه فاکتور اساسی از جمله قیمت پایین، کیفیت بالا و بسته بندی شکیل توجه کرد. وی با بیان اینکه باید بسته بندی خوبی داشت تا بتوان در کنار برندهای امروزی قدرت رقابت داشت،افزود: ما از هزینه ها و سود خود کم کرده ایم تا با توجه به پایه های مثلت قیمت، کیفیت و بسته بندی مناسب در بازار موفقیت کسب کنیم. این کارآفرین زنجانی گفت: در این زمینه برای ۱۷ نفر به صورت مستقیم و در بخش پخش و فروش برای ۵۰ نفر به صورت غیرمستقیم شغل ایجاد کرده ایم.

 فتحی با اشاره به مشکلات موجود بر سر راه کارآفرینان، افزود: متاسفانه برخی از ارگان ها به جای حل کردن مسائل پیش روی کارآفرینان به ایجاد مشکلات بیشتر دامن می زنند. وی با انتقاد از عملکرد جزیره ای و عدم هماهنگی برخی دستگاه های اجرایی در استان،افزود: جهادکشاورزی ،صنعت و معدن و بهداشت هیچ هماهنگی با هم ندارند به طور مثال سازمان جهادکشاورزی به مشاغل خانگی کوچک مجوز تاسیس ارائه می کند اما برای تبدیل مجوز به جواز بهره برداری سازمان غذا و دارو به دلیل خانگی بودن این نوع مشاغل مجوز بهداشتی ارائه نمی کند.

 این کارآفرین گفت: به دلیل عدم هماهنگی ارگان های مختلف کارآفرینان با مشکلات عدیده ای مواجه می شوند که ضروری مسئولان به این موضوع توجه کنند.

 

  دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تازه ها

  Additional uncaught exception thrown while handling exception.

  Original

  PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT 1 AS expression FROM {variable} variable WHERE ( (name = :db_condition_placeholder_0) ); Array ( [:db_condition_placeholder_0] => cron_last ) in variable_set() (line 1258 of /home/sazandeg/public_html/includes/bootstrap.inc).

  Additional

  PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: SELECT s.lid, t.translation, s.version FROM {locales_source} s LEFT JOIN {locales_target} t ON s.lid = t.lid AND t.language = :language WHERE s.source = :source AND s.context = :context AND s.textgroup = 'default'; Array ( [:language] => fa [:source] => A field which is not visible to the user, but is recorded with the submission. [:context] => ) in locale() (line 720 of /home/sazandeg/public_html/modules/locale/locale.module).


  Uncaught exception thrown in shutdown function.

  PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 20028375385d7f57f7c975e7.52762645 ) in lock_release_all() (line 269 of /home/sazandeg/public_html/includes/lock.inc).