شناسه خبر :۹۳۹۴

ترویج کشت انتظاری سیب زمینی در دشت های قروه و دهگلان توسط دانشگاه کردستان

فرزاد حسین پناهی اظهار کرد: در دشت دهگلان و قروه سالانه حدود ۹ هزار هکتار کشت سیب زمینی داریم که در فصل بهار کشت می شود و هر هکتار بین ۱۰ تا ۱۲ هزار متر مکعب آب مصرف می کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ عضو هیات علمی گروه زراعت دانشگاه کردستان و مجری طرح عنوان کرد: ایده کشت انتظاری یا کشت پاییزه سیب زمینی به مدت شش سال در دانشگاه کردستان اجرا شد و به دلیل کشت در فصل پاییز, بخشی از آب مورد نیاز از منابع آب سبز (با بارش باران و برف) تامین و منجر به صرفه جویی ۳۰ تا ۵۰ درصدی در مصرف آب می شود.

عضو هیات علمی گروه زراعت دانشگاه کردستان و مجری طرح عنوان کرد: به منظور پیاده سازی این ایده در دشت های  قروه و دهگلان جلسه توجیهی برای کشاورزان پیشرو این مناطق برگزار شد و شرایط کشت، مدیریت و برداشت محصول برای آنها تشریح شد.

وی این برنامه دانشگاه را اقدامی در راستای مسئولیت اجتماعی دانشگاه های نسل چهارم مبنی بر ارائە خدمات اجتماعی عنوان کرد و آن را اقدامی مفید برای کشاورزان دانست.

حسین پناهی با تاکید بر اینکه این نوع کشت موجب صرفه جویی در مصرف آب خواهد شد, گفت: دانشگاه کردستان پس از دریافت نتیجه قطعی, ایده را به مرحله کاربردی رسانده و اقدام به ترویج این نوع کشت در بین کشاورزان کرده و خوشبختانه کشاورزان نیز به خوبی از کلاس های ترویجی استقبال کرده و تمایل به انجام این نوع کشت دارند.

وی با اشاره به اینکه ایده و طرح اصلی و مالکیت فکری آن متعلق به دانشگاه کردستان است افزود: این طرح چون از منابع آب سبز استفاده می کند, فشار وارده بر منابع آب های زیرزمینی را کاهش می دهد چرا که سیب زمینی جز محصولات آب بر است و با این کار بین ۳۰ تا ۵۰ درصد در مصرف آب صرفه جویی خواهد شد در نتیجه کشاورزان با مصرف ۵ تا ۷ هزار متر مکعب آب در هکتار, می توانند کشت را به عمل بیاورند.

 

مطالب مرتبط: 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها