ماموستا ویسی:
شناسه خبر :۹۰۵

سازندگی در روستاهای زلزله زده را مدیون سپاه و بسیج هستیم

نسخه مناسب چاپ

ماموستا عادل ویسی در مصاحبه با خبرنگار بسیج سازندگی گفت:  روز یکشنبه تقریباً ساعت ۱۰ شب بود که زلزله شدیدی رخ داد. شمار زیادی از مردم در این حادثه جان باختند. بعد از گذشت ۸ روز متاسفانه هنوز هیچکدام از مسئولین دولتی در مناطق زلزله زده حضور پیدا نکرده اند اما به لطف نیروهای بسیج سازندگی و سپاه خدمت رسانی به مردم روستاها در حال انجام است.

وی حضور نیروهای بسیج سازندگی سپاه را در سازندگی روستاهای محروم مهم دانست و افزود: نیروهای سپاه با حضور و خدمت رسانی دلسوزانه نقش پررنگی را در نزدیک شدن وضعیت زندگی مردم به شرایط عادی ایفا کردند. اتصال برق و آب روستاها یکی از خدمات مهم بسیج سازندگی سپاه سیدالشهداء استان تهران به مردم زلزله زده در این مدت بوده است. در جایی که حتی یکی از نیروهای اداره برق و آب هم حضور پیدا نکرد. در کنار این خدمات و خدمات دیگر پخت روزانه ۳۰۰۰ غذای گرم برای هر وعده غذایی مردم آسیب دیده منطقه با برنامه ریزی در حال اجراست. بر اساس هماهنگی های انجام شده  سپاه اسکان موقت مردم زلزله زده را بر عهده گرفته است تا بعد از آن ساخت و سازها را شروع کند.

ماموستا ویسی در ادامه می گوید:«متاسفانه هنوز مسئولین اجرایی و دولتی استان در منطقه حضور پیدا نکردند تا از نزدیک شاهد سختی های مردم آسیب دیده باشند.که این مسئله در روستاهای مرزی کرمانشاه عادی شده است.در ماه رمضان سال جاری ۱۵ روز مردم روزه دار آب نداشتند و مسئولین اداره آب حتی با وجود روزه بودن مردم این مشکل را مرتفع نکردند. متاسفانه با هر کسی هم تماس حاصل شد، مسئولین دولتی کار را به یکدیگر پاس دادند. یکی از مشکلات اصلی ما و علت عقب ماندگی روستاهای مرزی عدم اطلاع رسانی مشکلات این روستاها به مسئولین بالادستی نظام است بنده در روستای خودمان از نزدیک شاهد دلسوزی نیروهای سپاه بودم».

ماموستا ویسی با مهم دانستن لزوم توجه دولت به مناطق زلزله زده خاطر نشان کرد: در این شرایط بغرنج اولویت باید کمک رسانی به زلزله زدگان با هر آیین و مذهبی باشد که الحمدلله نیروهای سپاه در خدمت رسانی به مردم زلزله زده اینگونه بوده اند که این جای خوشحالی دارد . در اینجا شیعه و سنی برادرانه درکنار هم زندگی می کنند و این کمک رسانی ها در همین راستا در حال اجرا است.حفاظت از دام ، طیور و علوفه دام ها و بیرون آوردن اسباب و اثاثیه مردم زلزله زده از زیر آوار از جمله اقدامات مهم دیگر نیروهای سپاه در مناطق زلزله زده بوده است.

ماموستا ویسی با بیان تاثیر حضور رهبر معظم انقلاب اسلامی در بین مردم گفت:«حضور صمیمانه مقام معظم رهبری برای ما مردم آسیب دیده ارزش معنوی و مادی دارد. ایشان با حضور خود التیامی بر درد عمیق آسیب دیدگان گذاشتند و از نزدیک شاهد این کمبودها و کم و کاستی ها بودند».

 

سرهنگ عبدالله اصغری مسئول بسیج سازندگی سپاه سیدالشهداء استان تهران با عرض تسلیت خدمت مردم داغدیده کرمانشاه خاطرنشان کرد:در دومین روز از حادثه زلزله در غرب کشور سردار غلامی رییس سازمان بسیج سازندگی کشورماموریتی را به ما ابلاغ کردند. به محض ورود به منطقه با سردار غلامی جلسه ای را در محل حادثه برگزار و در این جلسه ماموریت را تبیین کردند.

اصغری با مهم شمردن بازسازی هر چه سریعتر روستاها خاطر نشان کرد: بازسازی ۲۰۰۰ روستای سرپل ذهاب به سپاه پاسداران انقلاب اسلامی واگذار شد. ماموریتی که به سپاه سیدالشهدا واگذار شد بازسازی و خدمت رسانی به ۶ روستا بود. روستای کلاشی عبدالقادر با ۸۰ درصدر تخریب و ۵ کشته، سراب ذهاب با ۱۰۰ درصد تخریب و ۲۱ کشته، روستای قلعه ذهاب، روستای بی بیانی، قلعه قانچک یک کشته، روستای ملی دزی. این روستاها جمعاً ۳۰۲ خانوار و ۱۲۰۰ نفر جمعیت دارد.

اصغری ادامه داد:«در روز اول ورود به روستاها جلسه ای با ماموستاها رؤسای شوراها جهت آشنایی با مشکلات ساکنین این روستاها گذاشته شد. متاسفانه تا روز دوم که سپاه سیدالشهدا وارد منطقه شد هیچگونه خدماتی به روستاییان ارائه نشده بود.از روز اول ۱۵ گروه جهادی از ۲۵۰ گروه جهادی که در منطقه زلزله هستند طبق تقسیم بندی های انجام شده، وارد این ۶ روستا شدند و گروه جهادی بقیه الله، درمانگاه بهداشتی درمانی بقیه الله را راه اندازی کرد».

 

مسئول بسیج سازندگی سپاه سیدالشهداء بیان کرد:«به روستائیان در حدی کمک غذایی شده که هر کدام از این خانوارها به اندازه ۳ ماه در چادرهایشان آذوقه دارند.سپاه سیدالشهداء از تمام توان خود در خدمت رسانی به مردم زلزله زده استفاده کرده است.یکی از مزیت های سپاه هماهنگی و حضور فرماندهان نواحی در منطقه زلزله زده بوده است».

سرهنگ اصغری در پایان با اشاره به استفده حداکثری از توان سپاه برای خدمت رسانی به مردم منطقه زلزله زده افزود:«کانکس های مخصوص جهت سرویس بهداشتی و استحمام برای مردم ساخته شده و به زودی در منطقه قرارداده خواهد شد.آوار برداری یکی دیگر از ماموریت های سپاه سیدالشهدا بود که فوری در حال انجام است تا انشاالله سازندگی آغاز گردد».

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها