رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور:
شناسه خبر :۸۶۹۴

ما به دنبال تخصصی کردن گروه‌های جهادی هستیم

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: ما به دنبال تخصصی کردن گروه‌های جهادی هستیم تا متناسب با شرایط و نیاز کشور بتوانند اقدام کنند.
نسخه مناسب چاپ

محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور در نشست خبری که در استودیو رادیو گفتگو برای تشریح برنامه‌های این سازمان در تابستان برگزار شد، اظهارداشت: بسیج محصول تفکر الهی بنیانگذار کبیر انقلاب اسلامی است که دستاورد‌های فراوانی را برای ایران اسلامی به همراه داشته است.

وی ادامه داد: سازمان بسیج و بسیجیان به ۲۲ قشر تقسیم شده و فعالیت آن‌ها محدود به یک حوزه نمی‌شود یکی از فعالیت‌های مهم بسیج پر کردن اوقات فراغت نوجوانان و سوق دادن فعالیت‌های بسیجیان جوان به سمت مسائل است ما به دنبال نقش آفرینی بسیجیان در عرصه‌های مختلف هستیم. جمهوری اسلامی ایران یک نظام مردمی است و نیازمند حضور پررنگ و متفکرانه بسیج و مردم شریف مان در حوزه‌های مختلف اندیشه‌های و اجرائی و عملی است، بخشی از این فعالیت‌ها در قالب بسیج سازندگی صورت می‌گیرد که ورای ساختار اداری و سازمانی است.

زهرایی سازمان بسیج سازندگی را تنها سازمان متولی حرکت‌های جهادی دانست و گفت: تقویت گروه‌های جهادی یکی از خواسته‌های رهبر معظم انقلاب است و در حکم ایشان برای سردار سلیمانی رئیس سازمان بسیج مستضعفین هم بر افزایش و ساماندهی گروه‌های جهادی تاکید داشتند و این مهم یکی از مطالبات ایشان از بسیج و بسیجیان است بر همین اساس بیش از ۱۱ هزار گروه جهادی تاکنون تشکیل شده و در سراسر کشور در حال فعالیت و خدمت رسانی به مردم هستند ما تلاش کردیم و فعالیت‌های گروه‌های جهادی را هدفمند و جغرافیا محور کنیم.

وی در خصوص تلاش‌ها و فعالیت‌های سازمان بسیج سازندگی در راستای تحقق شعار سال نیز بیان کرد: بخش اعظمی از فعالیت‌های بسیج سازندگی معطوف به تولید و تکمیل چرخه تولید است هدف بسیج سازندگی کمک به دولت پیشبرد اهداف بلند انقلاب اسلامی است به همین دلیل در راستای پیشبرد این اهداف بیش از ۲۰۰ هزار نفر را تاکنون آموزش‌های ابتدایی اشتغال اشتغال‌های زود بازده داده ایم و بعد از اعطای گواهی نامه تخصصی مرحله سوم اعطای وام به این افراد است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: ما به دنبال تخصصی کردن گروه‌های جهادی هستیم تا متناسب با شرایط و نیاز کشور بتوانند اقدام کنند در همین راستا بیش از ۲۰۰ گروه جهادی در راستای اقتصاد مقاومتی در حال فعالیت هستند همچنین بنابراین نیازی که احساس شد پیش‌بینی کرده‌ایم هر شهرستان ۱ گروه جهادی واکنش سریع داشته باشد تا با اعلام نیاز گروه‌ها بتوانند در منطقه هدف حضور یافته و نیاز‌های جامعه هدف را پوشش دهند.

وی در بخش دیگری از سخنان خود به اقدامات سازمان بسیج سازندگی در حادثه سیل اخیر اشاره کرد و گفت: در حادثه سیل اخیر بیش از ۲ هزار گروه جهادی حضور داشتند که فعالیت و خدمت‌های فراوانی داشته و همچنین بنابر توافقات انجام شده ۲۰ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل زده برای ساخت بسیج سازندگی واگذار شد کتابخانه این ۸ هزار واحد آن توسط دولت تامین اعتبار شده و طی شش ماه این واحد‌ها ساخته و تحویل مردم می‌شود.

زهرایی در پایان خاطر نشان کرد: یکی از برنامه‌های ما توانمند سازی جوامع محلی با توجه به نیاز‌های خودشان است البته آموزش‌های لازم و تربیت افراد جهادی یکی از رسالت‌های ما در مناطق مختلف است و هم اکنون حدود ۱۸ هزار گروه جهادی داریم که به موقع و در موارد مختلف به خدمت رسانی و کمک به مردم می‌پردازند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها