شناسه خبر :۸۶۸۶

آغاز طرح ملی اردوی جهادی انجمن اسلامی دانش‌آموزان در مناطق سیل‌زده گلستان

مسؤول اتحادیه انجمن‌های اسلامی دانش‌آموزان استان گلستان، از آغاز طرح ملی اردوی جهادی انجمن اسلامی دانش‌آموزان در مناطق سیل‌زده گمیشان و آق‌قلا خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی ؛ سیدعلی نقی حسینی در آیین افتتاحیه طرح ملی اردوی جهادی طلایه‎داران خدمت ویژه دانش‎آموزان انجمن‎های اسلامی سراسر کشور در مناطق سیل‎زده اظهار کرد: از ۱۶ تیرماه اردوهای جهادی طلایه‎داران خدمت را در استان گلستان آغاز کردیم و امروز افتتاحیه رسمی این طرح با حضور دبیرکل اتحادیه انجمن‎های اسلامی دانش‎آموزان برگزار شد.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست ۲۰ دانش‎آموز برای بهسازی یک مدرسه سیل‎زده در آق‎قلا حضور دارند، افزود: از روز ۲۲ تیرماه از سراسر کشور گروه‎های جهادی ۲۰ تا ۴۰ نفره از استان‎های متقاضی در مناطق سیل‎زده گلستان حضور می‎یابند.

مسؤول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‎آموزان استان گلستان اضافه کرد: از چهار تا هشت استان به گلستان اعزام می‎شوند و در قالب چهار دوره سه روزه  به سیل‎زدگان خدمت‎رسانی می‎کنند.

حسینی با اشاره به اینکه فعالیت گروه‎های جهادی در آق‎قلا و گمیشان تا دوم مردادماه ادامه دارد، ابراز کرد: دانش‎آموزان در گلستان در بهسازی و تعمیر مدرسه «شهید مدنی» آق‎قلا و سه سرویس بهداشتی و حمام در محله «تازه‎آباد» آق‎قلا و یک کانون فرهنگی در گمیشان مشارکت می‎کنند.

   وی با بیان اینکه یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری به دانش‎آموزان حضور در اردوهای جهادی در فصل تابستان است، افزود: امسال با وقوع سیلاب در برخی استان‎های کشور نیاز عمومی برای خدمت‎رسانی وجود دارد از طرفی شرکت در اردوهای جهادی اثرات تربیتی و معنوی بر دانش‎آموزان دارد و سختی‎های گروه‎های جهادی موجب می‎شود خودساخته شوند و شرایط سخت را بهتر درک کنند.

مسؤول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‎آموزان استان گلستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بحران سیل تصریح کرد: از دوم فروردین ماه جمع‎آوری کمک‎های نقدی و غیرنقدی برای کمک به سیل‎زدگان را در دستور کار قرار دادیم و از پنجم فروردین‎ماه در کمپ‎های اسکان برنامه‎های فرهنگی اجرا کردیم سپس برای توزیع مواد غذایی بین سیل‎زدگان و تخلیه سیلاب در مناطق سیل‎زده حضور یافتیم.

وی با بیان اینکه در پساسیل نیز طرح ملی اردوهای جهادی را در آق‎قلا آغاز کردیم، بیان کرد: انتظار داریم مجموعه‎های مرتبط با اردوهای جهادی اعم از آموزش و پرورش، بسیج سازندگی و .. تأمین مصالح و امکانات مورد نیاز را تأمین کنند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها