شناسه خبر :۸۶۷۶

آغاز طرح ملی اردوی جهادی انجمن اسلامی دانش‎آموزان در مناطق سیل‎زده گلستان

مسؤول اتحادیه انجمن‎های اسلامی دانش‎آموزان استان گلستان، از آغاز طرح ملی اردوی جهادی انجمن اسلامی دانش‎آموزان در مناطق سیل‎زده گمیشان و آق‎قلا خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

سیدعلی نقی حسینی صلح امروز در آیین افتتاحیه طرح ملی اردوی جهادی طلایه‎داران خدمت ویژه دانش‎آموزان انجمن‎های اسلامی سراسر کشور در مناطق سیل‎زده اظهار کرد: از ۱۶ تیرماه اردوهای جهادی طلایه‎داران خدمت را در استان گلستان آغاز کردیم و امروز افتتاحیه رسمی این طرح با حضور دبیرکل اتحادیه انجمن‎های اسلامی دانش‎آموزان برگزار شد.

وی با بیان اینکه در مرحله نخست ۲۰ دانش‎آموز برای بهسازی یک مدرسه سیل‎زده در آق‎قلا حضور دارند، افزود: از روز ۲۲ تیرماه از سراسر کشور گروه‎های جهادی ۲۰ تا ۴۰ نفره از استان‎های متقاضی در مناطق سیل‎زده گلستان حضور می‎یابند.

مسؤول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‎آموزان استان گلستان اضافه کرد: از چهار تا هشت استان به گلستان اعزام می‎شوند و در قالب چهار دوره سه روزه  به سیل‎زدگان خدمت‎رسانی می‎کنند.

حسینی با اشاره به اینکه فعالیت گروه‎های جهادی در آق‎قلا و گمیشان تا دوم مردادماه ادامه دارد، ابراز کرد: دانش‎آموزان در گلستان در بهسازی و تعمیر مدرسه «شهید مدنی» آق‎قلا و سه سرویس بهداشتی و حمام در محله «تازه‎آباد» آق‎قلا و یک کانون فرهنگی در گمیشان مشارکت می‎کنند.

وی با بیان اینکه یکی از تأکیدات مقام معظم رهبری به دانش‎آموزان حضور در اردوهای جهادی در فصل تابستان است، افزود: امسال با وقوع سیلاب در برخی استان‎های کشور نیاز عمومی برای خدمت‎رسانی وجود دارد از طرفی شرکت در اردوهای جهادی اثرات تربیتی و معنوی بر دانش‎آموزان دارد و سختی‎های گروه‎های جهادی موجب می‎شود خودساخته شوند و شرایط سخت را بهتر درک کنند.

مسؤول اتحادیه انجمن اسلامی دانش‎آموزان استان گلستان با اشاره به اقدامات صورت گرفته در بحران سیل تصریح کرد: از دوم فروردین ماه جمع‎آوری کمک‎های نقدی و غیرنقدی برای کمک به سیل‎زدگان را در دستور کار قرار دادیم و از پنجم فروردین‎ماه در کمپ‎های اسکان برنامه‎های فرهنگی اجرا کردیم سپس برای توزیع مواد غذایی بین سیل‎زدگان و تخلیه سیلاب در مناطق سیل‎زده حضور یافتیم.

وی با بیان اینکه در پساسیل نیز طرح ملی اردوهای جهادی را در آق‎قلا آغاز کردیم، بیان کرد: انتظار داریم مجموعه‎های مرتبط با اردوهای جهادی اعم از آموزش و پرورش، بسیج سازندگی و .. تأمین مصالح و امکانات مورد نیاز را تأمین کنند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها