شناسه خبر :۸۶۲۴

دانش آموزان جهادي در مسير سازندگي

۶ هزار و ۵۰۰ دانش آموز استان مرکزی در اردوهای جهادی هجرت ۳ به سازندگی مشغول اند. هزار و ۵۰۰ دانش آموز استان مرکزی در اردوهای جهادی هجرت ۳ به سازندگی مشغول اند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ مسئول بسیج دانش آموزی سپاه روح الله استان مرکزی گفت:  ۶ هزار و ۵۰۰ دانش آموزمقاطع تحصیلی اول و دوم متوسطه استان مرکزی در فعالیت های اردوهای جهادی هجرت ۳ مشارکت دارند.

غلامی افزود: فعالیت های اردوهای جهادی هجرت ۳ دانش آموزی این استان تا پایان شهریور ماه جاری در این استان ادامه دارد.

وی عنوان کرد: اردوهای جهادی هجرت ۳ دانش آموزی در بخش های متوسطه اول با ۱۰۰ گروه جهادی یک روزه و متوسطه دوم با ۱۲۰ گروه جهادی هفت و ۱۰ روزه در مدارس نقاط محروم استان دنبال می شود.

مسئول بسیج دانش آموزی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: دانش آموزان در قالب این طرح فعالیت های رنگ آمیزی، دیوار نویسی، رشته‌های مختلف ورزشی و تعمیرات میز و صندلی مدارس را انجام می دهند که بیش از ۱۰۰ مدرسه به خصوص در مناطق محروم استان برای این برنامه ها معرفی شده است.

غلامی ادامه داد:طرح اردوهای هجرت سه از سوی این نهاد انقلابی با همکاری اداره کل آموزش و پرورش استان در معرفی مدارس، بسیج سازندگی در فراهم کردن امکانات، لوازم و اعتبارات مورد نیاز، هماهنگی طلاب در اعزام روحانی و بسیج فرهنگیان در اعزام استادکار برگزار می‌شود.

وی افزود: دانش آموزان مشارکت جوی این طرح علاوه بر اصلاحات مدارس روستایی، در جمع آوری محصولات کشاورزی، دامداری، آبرسانی، ایجاد فضای سبز و برگزاری آئین‌های مذهبی و فرهنگی نیز فعالیت دارند.

مسئول بسیج دانش آموزی سپاه روح الله استان مرکزی گفت: رشد و تعالی، خلاقیت، مسئولیت پذیری، تقویت روحیه کارآفرینی و در نهایت غنی سازی اوقات فراغت دانش آموزان از مهمترین اهداف برگزاری اردوهای هجرت است.

اردوهای هجرت برای غنی‌سازی اوقات فراغت جوانان، آشنایی جوانان با فرهنگ کار و تلاش و فعالیت‌های گروهی و کمک به سازندگی و خدمات رسانی به روستاها و مناطق محروم انجام می‌شود و سازمان بسیج سازندگی موظف است از نیروهای جوان داوطلب دانش‌آموز، دانشجو و طلبه برای شرکت در اردوهای موضوع این آئین‌نامه دعوت و ثبت‌نام کند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها