اقدامات بسیج سازندگی در روز اول هفته بسیج و مناطق زلزله زده؛
شناسه خبر :۸۶۲

سردار غلامی خبر داد: افتتاح ۴۷۰۰ طرح محرومیت زدایی/ فعالیت ۲۵۰ گروه جهادی در کرمانشاه

سردار نعمان غلامی، رئیس بسیج سازندگی در آستانه هفته بسیج، گفت: هفته بسیج فرصتی برای اطلاع رسانی درباره اقدامات و خدمات سالانه مجموعه بسیج در حوزه‌های مختلف است. فرصتی که اقدامات بسیج در عرصه‌های مختلف خدمت رسانی به مردم و مردمی کردن خدمات رسانی توسعه و افزایش پیدا کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی، سردار نعمان غلامی، رئیس بسیج سازندگی در آستانه هفته بسیج، گفت: هفته بسیج فرصتی برای اطلاع رسانی درباره اقدامات و خدمات سالانه مجموعه بسیج در حوزه‌های مختلف است. فرصتی که اقدامات بسیج در عرصه‌های مختلف خدمت رسانی به مردم و مردمی کردن خدمات رسانی توسعه و افزایش پیدا کند.

افتتاح ۴۷۰۰ طرح محرومیت زدایی

وی با اشاره نام گذاری دو روز از هفته به نام بسیج سازندگی افزود: یک روز به نام بسیج سازندگی و خدمات‌رسانی و یک روز هم تحت عنوان اقتصاد مقاومتی نام‌گذاری شده است که فعالتی در دو حوزه اقتصاد مقاومتی و مطالبات حضرت آقا مطرح می‌شود. با توجه به سمت خدمات‌رسانی که یکی از فلسفه‌های تشکیل بسیج سازندگی است، ما در سطح مردم در دو روز اول این اقدامات را انجام می‌دهیم. در هر دو روز اول، هم افتتاح بیش از ۴۷۰۰ پروژه کوچک محرومیت زدایی در کشور را داریم و هم اعزام ۱۰۰۰ گروه جهادی به نقاط مختلف کشور که در این موضوع رویکرد حضور آگاهانه و عاشقانه مردم را به نمایش بگذاریم.

رئیس بسیج سازندگی ادامه داد: در عین حال بیش از ۴۰۰۰ پروژه کوچک اقتصاد مقاومتی که در شش ماه اول سال کار شده را در دست افتتاح داریم که دو روز اول در برنامه‌ها پیش‌بینی کرده‌ایم.

خدمات بسیج در مناطق زلزله زده

سردار غلامی با اشاره به زلزله اخیر که در کرمانشاه به وقوع پیوست افزود: بسیج سازندگی کرمانشاه اولین نهادی بود که درگیر موضوع شد که در یک حضور گسترده برای کمک‌رسانی و خارج کردن مجروحین و اجساد از زیر آوار وارد عمل شد.

وی افزود در همان ساعات اول با حضور سرلشکر جعفری در مناطق زلزله زده به فرماندهان سپاه استانی کشور دستور دادند تا کمک‌های اولیه را ساماندهی کنند. در دو روز اول بیش از ۲۵۰ گروه جهادی در حوزه تخصصی پزشکی و عمران و غیره به مناطق اعزام شدند و متعاقب آن در چند روز اول بیش از ۶۵۰ کامیون، تریلر و کامیونت امکانات مورد نیاز از سراسر کشور جمع شد به منطقه اعزام شد.

رئیس بسیج سازندگی گفت: با توجه به گستردگی مناطق و پراکندگی روستاها تدبیری که در سازمان بسیج اتخاذ شد با نظر سرلشکر جعفری و سردار غیب‌پرور، تمام منطقه زلزله زده را بین ۳۱ سپاه استانی کشور به غیر از سپاه کرمانشاه تقسیم شد. سپاه‌های استانی ماموریت سرزمینی پذیرفتند که به هرکدام وظیفه کمک‌رسانی به تعدادی از روستاهای منطقه محول شد.

وی با اشاره به استقرار قرارگاه، امکانات، مهدسان، نیروهای سازندگی و خدمات پزشکی سپاه گفت: هرکدام از سپاه‌های استانی متولی چند روستا شدند و با شناسایی خانواده‌های آسیب دیده و شناسایی نیازهای ضروری آن‌ها، از طریق فرمانده حوزه، پایگاه، دهیار و شورای هماهنگ کنند، امکانات توزیع می‌کنند.

غلامی افزود: اکنون با حضور سازمان یافته و گسترده‌ای که کار جدیدی در مجموعه حوادث است و در حال آماده‌سازی خودمان برای سرمای پیش‌رو هستیم که بتوانیم در مقاطع و تامین اسکان موقت و اولیه کمک‌رسانی کنیم.

وی با اشاره به قراردادی که روز گذشته بین قرارگاه خاتم و بنیاد مسکن بسته شد گفت: در بحث تعمین اسکان اولیه مقرر شد که همه برای اجرای این کار وارد عمل شویم.

رئیس بسیج سازندگی با تقدیر از احساسات انسان‌دوستانه مردم گفت: سرپل ذهاب جلوه‌ای از غمی بود که به ملت ایران وارد شد ولی در ادامه به صحنه‌ای از عظمت ملت ایران مبدل شد. این سیل از عشق و محبت مردمی به سمت مردم زلزله زده جاری شد که این را خود مردم احساس می‌کنند و یقین داریم که درپس این حادثه یک فرصت جدید برای ساخت و سازهای زیبا در مناطق به‌وجود خواهد آمد.

سردار غلامی افزود: دستگاه‌های مختلف اعم از ارتش، هلال احمر و آحاد مردم سعی بر کمک رسانی داشتند و امکانات چادر در حد مناسب توزیع شد اما ایرادات برای بعضی روستاها در دور دست طبیعی است.

وی ادامه داد: اکنون سپاه در سراسر استان مستقر و از نزدیک بر اوضاع سرکشی دارد.

رئیس بسیج سازندگی گفت: مشکلی در مناطق زلزله زده نیست که به نیروهای ما منعکس شود و برای آن متولی نداشته باشیم.

غلامی افزود: امید است کمک‌ها به سمت اسکان زلزله‌زدگان برود و در چند روز آینده نیروهای ما به سرعت در حال حرکت به سمت جمع‌آوری کمک‌های نقدی برای همین امر هستند.

سردار غلامی با اشاره به کمک رسانی مناسب درباره وسایل گرمایشی گفت: به امید خدا بتوانیم وارد مرحله بعدی کارها شویم و بنا است از ظرفیت مردم برای ورود به سامان‌دهی وضعیت استفاده کنیم و مردم از فرهنگ خود برای اسکان موقت زلزله زدگان استفاده کنند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها