شناسه خبر :۸۵۷۱

۲۲ پروژه آبرسانی در روستاهای محروم اردبیل اجرا می‌شود

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: با کمک قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه استان ۲۲ پروژه آبرسانی در روستاهای محروم اردبیل اجرا می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی؛ ستاد پشتیبانی اردو‌های جهادی و محرومیت زدائی سازمان بسیج سازندگی استان اردبیل با حضور مسئولان برگزار شد و در این جلسه هر کدام از مسئولان به نقطه‌نظراتی در ارتباط با اجرای طرح‌های محرومیت‌زدایی پرداختند.

در این جلسه موارد مطروحه در زمینه همکاری همه‌جانبه دستگاه‌های متولی و اجرایی استان برای رفع کمبود آب در مناطق محروم بود که در این راستا تفاهم‌نامه‌ای منعقد شد.

علی پیرجاهد مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل در این مراسم اظهار داشت:  با کمک قرارگاه محرومیت‌زدایی سپاه استان ۲۲ پروژه آبرسانی در روستاهای محروم اردبیل اجرا می‌شود و یکی از اولویت‌های مهم گروه‌های جهادی در حال حاضر تامین آب شرب است.

وی بیان کرد: اقدامات ارزنده‌ای در این زمینه با حمایت دستگاه‌های اجرایی انجام یافته و محرومیت‌زدایی در حال حاضر به عنوان یکی از مسائل در دستور کار است که درصدد هستیم با ارجاسازی پروژه‌های آبرسانی در این زمینه نیز پیشگام عمل کرده و محرومیت‌زدایی را به خوبی پیش ببریم.

مسئول بسیج سازندگی سپاه حضرت عباس(ع) استان اردبیل گفت: اجرای پروژه‌های عمرانی توسط گروه‌های جهادی در استان روند خوبی به خود گرفته و سال گذشته در این زمینه بیش از ۲۶ میلیارد ریال اعتبار هزینه شده است که در این زمینه حمایت‌های مردمی شایسته تقدیر و قدردانی است.

پیرجاهد تصریح کرد: حمایت از نیازمندان و کمک به رشد و نبوغ این قشر برای ما بسیار حائز اهمیت و مهم است و اگر بتوانیم دست یاری به سوی این قشر بلند کنیم بدون شک برای خود ما نیز خوب خواهد بود و از افزایش آسیب‌های اجتماعی و هزینه‌کرد مبالغ بیشتر جلوگیری می‌شود.

وی بیان کرد: ۲۷۵ گروه جهادی شناسنامه‌دار در استان فعالیت می‌کنند که محور فعالیت بیشتر آنان فعالیت در مناطق محروم است که در این زمینه با سوق‌یابی به سمت اقدامات جهادی تسهیل‌گرایانه درصدد تحقق اهداف مورد نظر هستیم که امیدواریم مورد توجه واقع شود.

فعالیت گروه‌های جهادی هیچ تضادی با فعالیت‌های عمرانی تخصصی ندارد

مدیرکل اوقاف و امور خیریه استان اردبیل نیز در این مراسم اظهار کرد: خوشبختانه فعالیت گروه‌های جهادی هیچ تضادی با فعالیت‌های عمرانی تخصصی ندارد و این یک نقطه عطفی برای توسعه فعالیت‌های ما است که درصدد هستیم با روحیه مضاعف آن برنامه‌ها را پیش ببریم.

 حجت الاسلام مهدی ستوده افزود: رویکرد تسهیل‌گر مدیران دستگاه‌ها در اجرای طرح‌های گروه جهادی برای ما یک موضوع بسیار حائز اهمیت محسوب می‌شود که درصدد هستیم با بهره‌گیری از ظرفیت جوانان و نیروهای بومی در این زمینه با هدف حمایت از اقشار ضعیف جامعه و محرومیت‌زدایی گام برداریم.

وی بیان کرد: به دست آوردن خروجی مثبت برای انجام فعالیت‌های ارزشمند ما یک امر قابل توجه و حائز اهمیت است و در این زمینه اهمیت به مسائل فرهنگی نیز در کنار انجام پروژه‌های عمرانی باید مورد توجه واقع شود که امید می‌رود در این زمینه فرهنگ‌سازی‌های لازم انجام شود.

۱۰ درصد روستا‌های اردبیل خالی از سکنه هستند

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری اردبیل نیز در ادامه گفت: در حال حاضر حدود ۱۰ درصد از روستا‌های اردبیل خالی از سکنه هستند که درصدد هستیم با رفع کمبودها و توسعه اشتغال پایدار و رونق تولید در مناطق حاشیه و کم‌برخوردار استان به اهداف خود جامه عمل بپوشانیم.

میرعلی رحیمی‌زاد افزود: حمایت از اشتغال پایدار یک اولویت اساسی و مهم برای ما است و در این زمینه رفع کمبودها و توسعه استان یک اولویت مهم و اساسی است که در تلاش هستیم با حمایت از روستاهای محروم و اشتغال‌زایی در این مناطق رونق تولید و کارآفرینی را محقق کنیم.

وی بیان کرد: این موضوع نیز مشهود است که علی‌رغم وجود ظرفیت‌های زیاد ولی عدم امکانات مانع از توسعه و پیشرفت شده و این موضوع به هیچ وجه قابل قبول نبوده و از دستگاه‌های اجرایی انتظار داریم در این زمینه اولویت‌بندی نیازها را مبنای کار قرار داده و با تفکر جهادی وارد عمل شوند.

مدیرکل دفتر امور روستایی و شورا‌های استانداری اردبیل تصریح کرد: امیدواریم اجرای طرح‌های جهادی زمینه‌ساز یک تفکر ویژه در سطح استان و بالتبع همکاری همگان در این امر معنوی و ارزشمند شود و شاهد دستیابی به اهداف مورد نظر در این زمینه باشیم.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها