گزارش/
شناسه خبر :۸۱۵۹

نمونه‌هایی از كارآفرینان خانوادگی

یكی از سنت‌های نیك در كسب و كار ایرانی، انتقال كسب و كارها به فرزندان و اعضای خانواده است. به این ترتیب كه فرزندان خانواده از همان نوجوانی و حتی كودكی، مهارت‌های لازم را فرامی‌گرفتند تا بتوانند در جوانی، وارثان این كسب و كار و برندها باشند.
نسخه مناسب چاپ

همان‌طور كه اشاره شد، یكی از سنت‌های نیك در كسب و كار ایرانی، انتقال كسب و كارها به فرزندان و اعضای خانواده است. به این ترتیب كه فرزندان خانواده از همان نوجوانی و حتی كودكی، مهارت‌های لازم را فرامی‌گرفتند تا بتوانند در جوانی، وارثان این كسب و كار و برندها باشند. در حال حاضر نیز چنین كسب و كارهایی به چشم می‌خورند. از این دست زوج‌های كارآفرین، می‌توان به بابك اخوان بلورچیان و مرجان صدرالعلمایی اشاره كرد كه بنیانگذاران شركت پوشاك «درست» و فروشگاه‌های زنجیره‌ای «تن‌درست» بوده‌اند كه كتابی هم درباره فعالیت‌های كارآفرینی مشترك آنها منتشر شده است. اشرف‌السادات شریفیان نیز كه اقدام به تولید ماهی‌های تزئینی و آكواریومی كرده است، از دیگر كارآفرینان خانوادگی محسوب می‌شود كه وقتی علاقه فرزندانش را به كار شیلات دید، این كسب و كار  را ایجاد کرد. جالب این‌كه فرزند او، كار پرورش ماهی‌ها را از تراس دو در سه متر خانه‌شان شروع كرد و سپس انباری خانه را به یك كارگاه ۳۰ متری تبدیل كرد و سرانجام نیز به عنوان تولیدكننده برتر و كارآفرین نمونه انتخاب شد؛ آن‌هم با تولید ۵۰۰ هزار ماهی زینتی سالانه. از این دست نمونه‌ها بسیارند. شاید شما و خانواده محترم‌تان نیز نمونه بعدی این ایده در آینده باشید، چرا كه نه؟

 

  دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تازه ها

  نمونه‌هایی از كارآفرینان خانوادگی | بسیج سازندگی

  خطا

  The website encountered an unexpected error. Please try again later.

  Uncaught exception thrown in shutdown function.

  PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 8516263995d343fd9c80097.24792686 ) in lock_release_all() (line 269 of /home/sazandeg/public_html/includes/lock.inc).