استاندار تهران:
شناسه خبر :۸۱۵۶

اختصاص ۱۷ هزار میلیارد تومان برای اشتغال روستایی

استاندار تهران گفت: یک و نیم میلیون دلار معادل ۱۷ هزار میلیارد تومان در راستای ارائه تسهیلات در مناطق روستایی اختصاص یافته است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی به نقل از فارس، انوشیروان محسنی‌بندپی استاندار تهران در سی و دومین نشست مدیران کل امور روستایی و شوراهای استانداری‌های کشور گفت: برای توسعه رفاه، اشتغال، محور اصلی روستاها هستند و بر این اساس دولت اقداماتی انجام داده است.

وی گفت: نیروی انسانی و فضای تولیدمحور از نکات مثبت روستاها است که می‌تواند نقش خود را در کل کشور بازی کند.

استاندار تهران افزود:‌ با توجه به اینکه روستاها امکانات گسترده و مزیت‌های بسیاری دارند می‌توانیم با مدیریتی درست و زمان بندی مشخص شده به اقداماتی مناسب بپردازیم ولی امروز با این وضعیت مواجه هستیم که روستاها خالی از سکنه شده‌اند.

بندپی  گفت: می‌توانیم با اقدامات هوشمند و ضابطه‌مند نسبت به مهاجرت معکوس وافزایش جمعیت روستایی اقدام کنیم چرا که در حال حاضر ۷۰ درصد جمعیت شهری و ۳۰ درصد روستایی هستند.

وی گفت: توانمندی روستاهای ما با ابتدای انقلاب فرق می‌کند چرا که جوانان ما تحصیلکرده هستند و ما باید اقدامی انجام دهیم که زمینه ماندگاری افراد در روستاها فراهم شود.

استاندار تهران گفت: باید آموزش‌های ما به روز باشد و آموزش‌های ۲۰ سال گذشته دیگر قابل قبول نیست.

بندپی به اعتبار ۲۰ هزار میلیارد تومان روستاها اشاره کرد و گفت: ۸۰ درصد این مطلب در دولت دهم و یازدهم پرداخت شده و یک و نیم میلیون دلار معادل ۱۷ هزار میلیارد تومان از صندوق توسعه ملی برای ایجاد اشتغال روستایی اختصاص یافتند که می‌توانیم برای جمعیت‌های روستایی هزینه کنیم و ۸۱۴ هزار نفر  جمعیت روستایی تهران می‌تواند از این وام‌های اشتغال استفاده کنند.

 

مطالب مرتبط: 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها