شناسه خبر :۸۱۲۴

تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کارگاه کوچک آهنگری / شناخت نیاز‌های روز موجب رونق کارگاه کوچک آهنگری در گلستان شد.

توسعه کارگاه‌های کوچک تولیدی، رشد و بالندگی اقتصاد کشور را به همراه خواهد داشت و اقتصاد کشور بر پایه این کارگاه‌ها است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی به نقل از  گزارش خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان؛  برای کمک به اقتصاد کشور و حمایت از کالا داخلی هر کدام از ما نقشی داریم که حتی اگر کوچک هم باشد می‌تواند تاثیر بزرگی داشته باشد؛ و نمی‌توان از اهمیت فعال بودن کارگاه‌های کوچک که موجب چرخیدن چرخ کارگاه‌های بزرگ می‌شوند قافل شد. یکی از این کارگاه‌ها که صاحب آن با شناخت نیاز‌های روز به کسب و کار خود رونق داده کارگاه آهنگری در یکی از روستا‌های شهرستان بندرگز است.

از این رو برای دیدن آن به روستا گز شرقی بندرگز یکی از شهرستان‌های استان گلستان رفتیم و در مسیر از اهالی آن روستا در خصوص این آهنگری پرسیدیم.

فردی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان؛ می‌گفت: این آهنگری سالهاست که در حال فعالیت بوده و به دلیل عالی بودن کارشان همه از آن ها راضی هستند.

فرد دیگری در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان؛ می‌گفت: آقای اباذری یکی از بهترین آهنگر‌های قدیمی و بسیار خوب این روستا بوده که پدران ما از وی خرید می‌کرده اندو ما هم نیز اجناس مورد نیازمان را از او خرید می کنیم.

وارد آهنگری شدیم و به سراغ آقای اباذری رفتیم ، این استادکار قدیمی در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان؛گفت: از سوم ابتدایی با پدرم در این مغازه کار کرده ام و این شغل را از او آموختم.

وی افزود:پس سال ها کار آموختن در کنار پدرم این شغل را به فرزندم نیز آموختم و از این کار راضی هستم.

 

وی در ادامه گفت: بیشتر اجناس تولیدی ما  وسایل کشاورزی هستند و کشاورزان هر وسیله‌ای هم که بخواهند برایشان درست می‌کنیم.

 

آقای اباذری افزود: پسرم با آموختن این کار دیگر نیاز ندارد که به دنبال کار بگردد و در همین مغازه مشغول است.

پسر آقای اباذری در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان؛گفت: کار ما از آغاز شروع خوب بود، اما با تغییری که در شیوه ارائه کار و با توجه به نیاز مشتری ایجاد کردیم همه چیز بسیار بهتر شد و حالا خیلی راضی هستیم.

یکی از اهالی روستا گفت: بسیار ارزشمند است که ما در محل خودمان و کالای تولیدی خودمان را خرید می‌کنیم.

حالا با این تغییرات هنر دست این آهنگر خوش سلیقه پایش را از روستا هم فراتر گذاشته است و حالا در ورودی شهر بندرگز خودنمایی می‌کند.

ساداتی مسئول فضای سبز شهرداری بندرگز در گفتگو با خبرنگار گروه استان های باشگاه خبرنگاران جوان از گرگان؛گفت: ما سعی کردیم کالایی که برای زیبا سازی سطح شهر انتخاب می‌کنیم کار‌هایی باشند که در منطقه خودمان تولید می‌شود و از کارگاه‌هایی که در این شهرستان و روستا‌های اطراف فعالیت می‌کنند استفاده کنیم.

وی افزود: مردم اینجا این توانایی را دارند تا مواد مورد نیاز خود را تهیه و تولید کنند.

آقای اباذری نشان داد با استفاده از ذوق و سلیقه و شناخت نیاز‌های روز می‌شود به تولیدی‌های کوچک هم رونق داد.

خیلی‌ها تصور می‌کنند برای کار کردن و کسب درآمد باید به شهر بروند، اما تلاش و در کنارش خلاقیت نشان داد که نباید تسلیم هر ذهنیتی شد.

مطالب مرتبط: 

  دیدگاه ها

  • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
  • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
  • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

  تازه ها

  تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی در کارگاه کوچک آهنگری / شناخت نیاز‌های روز موجب رونق کارگاه کوچک آهنگری در گلستان شد. | بسیج سازندگی

  خطا

  The website encountered an unexpected error. Please try again later.

  Uncaught exception thrown in shutdown function.

  PDOException: SQLSTATE[HY000]: General error: 2006 MySQL server has gone away: DELETE FROM {semaphore} WHERE (value = :db_condition_placeholder_0) ; Array ( [:db_condition_placeholder_0] => 1018553765d5b3783bc8b55.47637467 ) in lock_release_all() (line 269 of /home/sazandeg/public_html/includes/lock.inc).