شناسه خبر :۸۰۴۴

خسارت ۴۰ هزار میلیاردی سیل فروردین‌ماه ۹۸/ ۵۳۸۰ گروه جهادی در مناطق سیل‌زده حضور یافتند

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور خسارات سیل فروردین‌ماه امسال را ۴۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرد و گفت: پنج هزار و ۳۸۰ گروه جهادی در قالب ۷۸ هزار نفر برای کمک به سیل‌زدگان در مناطق سیل‌زده حضور یافته و دو هزار و ۲۰۰ گروه جهادی نیز در صف انتظار برای اعزام هستند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی ، محمد زهرایی صبح امروز در نشست خبری با اشاره به شعار روز بسیج سازندگی، اظهار داشت: شعار«هر ایرانی یک خدمت‌رسان» برگرفته از تجربیات دفاع مقدس است که همه ایرانیان پشتیبان جبهه‌های حق علیه باطل شدند.

وی با اشاره به توطئه‌ها و نقشه‌های شوم دشمنان در سال جاری، تصریح کرد: سال ۹۸ توطئه دشمنان علیه ملت ایران به حداکثر خود رسید و همه ابرقدرت‌ها برای به زانو زدن ایران اسلامی یک‌صدا شدند.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور اضافه کرد: با توجه به تهاجمات و توطئه معاندان، نظام اسلامی برای عبور از بحران‌ها و مسائل، بیش از مدیریت اداری به مدیریت جهادی و قرارگاهی نیاز دارد.

اتمام ۱۷۰۰ پروژه عام‌المنفعه

زهرایی به اجرای ۴۰ هزار پروژه عام‌المنفعه و زود‌بازده  در سطح کشور اشاره و تبیین کرد: تاکنون یک هزار و ۷۰۰ پروژه به پایان رسیده که از این تعداد ۲۰۰ پروژه در خراسان‌جنوبی بوده است.وی از پیشرفت فیزیکی ۵۵ درصدی ۱۲ هزار پروژه دیگر خبر داد و افزود: همچنین در قالب طرح کرامت یک هزار و ۵۲ پروژه عام‌المنفعه در ۴۰۰ محله کشور در دستور کار قرار گرفته که از این تعداد پروژه برای ۶۰۲ پروژه تأمین اعتبار صورت و ۲۹۴ پروژه به سرانجام رسیده است.

خسارت ۴۰ هزار میلیاردی سیل

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور خسارات سیل فروردین‌ماه امسال را ۴۰ هزار میلیارد تومان برآورد کرد و افزود: در سیل امسال جلوه‌های زیبایی از همبستگی و دفاع از سرزمین در مقابل سیل به نمایش گذاشته شد به طوری که در مناطق مختلف استان‌های سیل‌زده هر شب ۷۰۰ تا۸۰۰ نفر در راستای گره‌گشایی از کار مردم فعالیت شبانه‌روزی داشتند. زهرایی از اجرای طرح «جهاد همبستگی ملی» برای مناطق سیل‌زده خبر داد و گفت: این طرح در دو مرحله کمک‌رسانی آنی و کمک برای بازسازی پیگیری می‌شود. وی با اشاره به ساخت ۲۰ هزار واحدمسکونی در مناطق سیل‌زده کشور توسط بسیج گفت: جهادگران آستین همت را برای ساخت ۲۰ هزار واحد مسکونی در مناطق سیل‌زده بالا زدند. رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور به آخرین وضعیت واحدهای مسکونی مناطق زلزله‌زده کرمانشاه اشاره و اعلام کرد: یک هزار و ۲۲۰ واحد مسکونی تحویل سیل‌زدگان کرمانشاه شده است.

حضور ۵۳۸۰ گروه جهادی در مناطق سیل‌زده

زهرایی از حضور پنج هزار و ۳۸۰ گروه جهادی در قالب ۷۸ هزار نفر برای کمک به سیل‌زدگان خبر داد و بیان داشت: ۲۰ هزار خانه و دو هزار و ۴۰۰ کوچه و خیابان در مناطق سیل‌زده توسط جهادگران با همکاری مردم از گل و لای خارج شد. وی با اعلام اینکه هم‌اکنون دو هزار و ۲۰۰ گروه جهادی در صف انتظار جهت کمک به سیل‌زدگان مانده‌اند، تصریح کرد: همچنین ۶۱۶ تیم عمومی پزشکی، ۳۰۲ تیم پزشکی تخصصی، ۱۱۰ تیم دامپزشکی و ۲۰۰ تیم مشاوره برای خدمت رسانی در مرحله اول به مناطق سیل‌زده آمدند.

اقدامات انجام شده در مناطق سیل‌زده

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور با یادآوری اینکه در مرحله اول جهادگران یک هزار و ۳۰۰ سیل‌بند و ۴۰۰ پل موقت و روستایی را در استان‌های سیل‌زده ساختند، تبیین کرد: دولت ۱۰ میلیون کمک بلاعوض و ۴۰ میلیون تسهیلات به سیل‌زدگان اعطا و بسیج نیز ظرفیت خیرین و جهادگران را وارد میدان می‌کند. زهرایی با اشاره به پایان یافتن کار ۳۷۰ واحد تعمیری و تأمین اعتبار برای هشت هزار واحد دیگر، اعلام کرد: ۱۰۰ واحد نیز حدود ۲۰ درصد پیشرفت فیزیکی داشته است‌.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها