شناسه خبر :۸۰۳۱

ساخت ۲۰۰ واحد مسکونی مناطق سیل‌زده توسط بسیج سازندگی همدان

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان همدان گفت: ۲۰۰ واحد مسکونی آسیب دیده مددجویان بهزیستی در حادثه سیل اخیر توسط بسیج سازندگی سپاه استان احداث می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی ، علی قراباغی، مسئول بسیج سازندگی سپاه استان همدان با اشاره به احداث منازل مسکونی مددجویان بهزیستی توسط بسیج سازندگی افزود: ۲۰۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی که در حادثه سیل اخیر تخریب شد توسط بسیج سازندگی احداث می‌شود. وی با اشاره به اینکه در مجموع در استان ۵۰۰ واحد مسکونی مددجویان بهزیستی تخریب شده و آسیب دیده است، افزود: ۴۰ درصد از این تعداد یعنی ۲۰۰ واحد توسط بسیج سازندگی سپاه احداث می‌شود.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان همدان گفت: برای احداث واحد‌های مسکونی تخریب شده به ازای هر واحد ۱۰ میلیون تومان کمک بلاعوض توسط دولت، ۱۰ تومان کمک بلاعوض توسط بهزیستی و ۴۰ میلیون تومان تسهیلات ارزان قیمت پرداخت می‌شود و مابقی هزینه‌ها از محل اجرای طرح ملی جهاد همبستگی با محوریت مساجد توسط بسیج تامین می‌شود تا این واحد‌ها احداث و تحویل مددجویان شود. قراباغی با بیان اینکه احداث این واحد‌ها در پروسه زمانی ۶ ماهه انجام می‌شود، عنوان کرد: اگر احداث این واحد‌ها از ابتدای خردادماه آغاز شود تا پایان آبان ماه عملیات احداث به پایان می‌رسد.

وی با اشاره به اینکه تعمیر، مرمت و بازسازی جزئی منازل مسکونی کمتر آسیب دیده توسط خود افراد انجام می‌شود، بیان کرد: بسیج سازندگی صرفا واحد‌هایی که به کلی تخریب شده‌اند و یا نیاز به تخریب دارند را تخریب و نوسازی می‌کند.

مسئول بسیج سازندگی سپاه استان همدان اظهار داشت: واحد‌های مسکونی مددجویان بهزیستی که مقرر شده است توسط بسیج سازندگی احداث شوند در تمامی شهرستان‌ها پراکنده است، اما بیشترین تعداد احداث منازل مسکونی مددجویان مربوط به شهرستان‌های نهاوند و تویسرکان است. قراباغی تأکید کرد: با توجه به شواهد و صحبت‌های مسئولان بهزیستی بالای ۹۰ درصد واحد‌های مسکونی که مقرر شده احداث شوند روستایی است.

وی افزود: با آماده شدن تسهیلات و فراهم شدن شرایط برنامه‌ریزی ما این است که از اوایل خردادماه عملیات اجرایی احداث واحد‌های مسکونی آغاز شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها