شناسه خبر :۷۶۲۸

ایجاد یک‌هزار کارگاه اقتصادی در همدان توسط بسیج سازندگی

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) همدان گفت: از سال ۹۲ تا کنون توسط بسیج سازندگی ۴ هزار و ۵۲۴ کارگاه اقتصادی با اشتغالزایی برای ۹ هزار و ۶۴ نفر ایجاد شده که برای سال ۹۸ نیز ایجاد یک‌هزار کارگاه اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی : علی قراباغی در سخنان پیش از خطبه‌های نماز جمعه همدان اظهار کرد: مقام معظم رهبری از همه خواستند بر روی بیانیه گام دوم انقلاب متمرکز شوند و آن را پیش ببرند. وی با بیان اینکه این بیانیه بر اساس اصول قرآنی بنا نهاده شده است، «معنویت» را گمشده جهان متمدن امروزی دانست و ادامه داد: بنابر فرموده مقام معظم رهبری اخلاق و معنویت نیاز امروز جامعه است و نبود آن با وجود برخورداری‌های مادی جهنمی بیش نخواهد بود.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به سالروز تأسیس بسیج سازندگی تصریح کرد: بسیج نقش اساسی در دستاوردهای علمی و فنی و مقابله با بحران‌ها دارد. وی با بیان اینکه سازمان بسیج سازندگی ۱۷ اردیبهشت سال ۷۹ با توجه به نیازهای جدید در جامعه ایجاد شد ادامه داد: بسیج سازندگی بازوی محرومیت‌زدایی است که وجود آن در جامعه بسیار احساس می‌شود. قراباغی با اشاره به اینکه جامعه هدف بسیج سازندگی جامعه روستایی و محروم است خاطرنشان کرد: امنیت غذایی جامعه به روستا بستگی دارد و خدمت به محرومان نیز یک وظیفه الهی است. وی با بیان اینکه اعتبارات پروژه‌های محرومیت‌زدایی در سال گذشته ۳۶ میلیارد ریال  بوده است گفت: ۴۵ هزار و ۹۰۷ نفر از این خدمات بهره‌ بردند.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان اظهار کرد: در سال جدید یک‌هزار و ۴۰ پروژه محرومیت‌زدایی در ۲۸ عنوان در سطح استان تعریف شده است. وی با بیان اینکه مهمترین ویژگی  این پروژه‌ها مشارکت بسیج، مردم و مشارکت مسؤولان است افزود: بخشی از پروژه‌های بسیج سازندگی نیز در راستای اقتصاد مقاومتی است که اهمیت آن  بر کسی پوشیده نیست. قراباغی در ادامه با اشاره به اینکه مردمی کردن مدیریت جنگ در هشت سال دفاع مقدس تمام نقشه‌های دشمن را نقش بر آب کرد تصریح کرد: با این تفاسیر مشکلات اقتصادی را نیز می‌توان با ورود مردم برطرف کرد. وی با بیان اینکه راه حل مشکلات اقتصادی زانو زدن برابر دشمن نیست ادامه داد: از سال ۹۲ تا کنون توسط بسیج سازندگی ۴ هزار و ۵۲۴ کارگاه اقتصادی با اشتغالزایی برای ۹ هزار و ۶۴ نفر ایجاد شده که برای سال ۹۸ نیز ایجاد یک‌هزار کارگاه اقتصادی در دستور کار قرار گرفته است.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان با اشاره به ۱۵ هزار نفراردو در سال ۹۷ اردوی جهادی برگزار شده است  خاطرنشان کرد: این اردوها ۱۰۷ هزار نفرروز را شامل می‌شود و بخشی از پروژه‌های عمرانی توسط این افراد انجام شد. وی با بیان اینکه یک‌هزار و ۱۳۷ گروه جهادی در استان سازماندهی شده و برای سال ۹۸ به  ۱۳۲۱ گروه جهادی می‌رسد گفت: در سال جاری در قالب اردوهای جهادی ۶۱ هزار و ۲۰۰ نفراردو با رشد ۴۰۰ درصدی در نظر گرفته شده است. قراباغی با بیان اینکه برگزاری ۵۵ میز خدمت نیز در نظر گرفته شده تا مدیران دستگا‌ه‌ها در روستاها و مناطق محروم حاضر شوند اظهار کرد: ۸ هزار و ۲۰۰ ساعت شیفت ایثار برای سال ۹۸ تعریف شده است. وی در تشریح اقدامات انجام شده در جریان سیل توسط بسیج سازندگی افزود: ۵۰۰ میلیون تومان کمک نقدی و ۶ میلیارد تومان نیز کمک غیرنقدی به سیل‌زدگان ارسال شده است.

مسؤول سازمان بسیج سازندگی سپاه انصارالحسین(ع) استان همدان تصریح کرد: طرح جهاد همبستگی توسط بسیج برای بازسازی ۲۰ هزار منزل تخریب شده تعریف شده که سهم استان همدان ۵۰۰ واحد است که توسط یک‌هزار و ۵۰۰ مسجد ساخته می‌شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها