نشست خبری مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی
شناسه خبر :۷۶۱۰

بسیج سازندگی آتش به اختیار جوانان انقلابی

به هفته بسیج سازندگی نشست خبری مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی با اصحاب رسانه برگزارشد
نسخه مناسب چاپ

به مناسبت هفته بسیج سازندگی نشست خبری مسئول سازمان بسیج سازندگی استان مرکزی با اصحاب رسانه در اتاق جلسات این سازمان برگزار شد

پاسدار امید محترمی مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی ضمن ارائه تاریخچه تأسیس بسیج سازندگی گفت گسترش تفکرجهادی و زندگی جهادی در مناطق محروم بزرگترین محصول حرکت های جهادی محسوب می شود.

مادر مناطق محروم به ویژه مناطق روستایی مشکلات زیادی داریم که این اردوها جهادی باعث تلنگر به مسئولین جهت محرومیت زدایی خواهد بود و خون جدیدی در مناطق محروم است.

وی افزود :بسیج سازندگی یک دستگاه تعاملی با سایر دستگاه ها است و به دنبال رقابت و موازی کاری با هیچ دستگاهی نیست و حول سه محور اقتصاد مقاومتی ، محرومیت زدایی و حرکت های جهادی حرکت می کند .

محترمی گفت : ۴۷۰ گروه جهادی شناسنامه دار در ۲۲قشر تخصصی بسیج در نقاط مختلف استان فعالیت دارند و دارای جغرافیای هدف می باشند و بین سه تا پنج سال در یک منطقه فعالیت می کنند و به خدمات رسانی می پردازند.

مسئول بسیج سازندگی استان مرکزی ادامه داد اردوهای جهادی مکان مناسبی برای ساخته شدن جوانان و مدیران آینده است و در این اردوها مدیریت های مختلف را به صورت عملیاتی می بینند.

امید محترم افزود : بسیج سازندگی با نگاه شکل گیری زنجیره ارزش در چهارده عرصه اقتصاد مقاومتی فعالیت دارد و تاکنون بیش از ۵۸ میلیارد تومان  تسهیلات اقتصاد مقاومتی توسط بسیج سازندگی در سطح استان پرداخت گردیده که منجر به راه اندازی ۴۶۵۰ عرصه اقتصاد مقاومتی که ۷۰ درصد از آن به صورت پایدار فعال هستند و حدود ۹۰۰۰ اشتغال پایدار ایجاد شده است.ما فقط به تولید فکر نمی کنیم در پی توانمند سازی ، بازاریابی و برند سازی عرصه های مشاغل خانگی هستیم و برای این مهم کارگروه های ویژه ای تشکیل شده است.

پاسدار محترمی در خصوص پروژه های عمرانی نیز گفت : بسیج سازندگی در بحث محرومیت زدایی پروژه های عمرانی و غیر عمرانی را در دستور کار دارد که در این راستا از شش سال گذشته بیش از ۹۰۰ پروژه عمرانی عام المنفعه به صورت کوچک و متوسط در مناطق محروم استان با اعتباری بالغ بر۳۴ میلیارتومان که ۵۰ درصد از آن از محل عتبارات سپاه پاسداران انقلاب اسلامی و مابقی از اعتبارات دستگاه های دولتی و خیرین تأمین و اجرا شده است.این پروژها شامل احداث خانه محرومین ، خانه های بهداشت و مراکز درمانی ، کتابخانه ها ، پل های روستایی ، استخرآب ، لایروبی قنوات ، انتقال آب و آبرسانی کشاورزی بوده است.

وی افزود بسیج سازندگی در بحث محرومیت زدایی به دنبا تصدی گری و رقابت با بخش خصوص نیست و با نگاه عمق بخشیدن به نظام مقدس اسلامی در مناطق محروم فعالیت می نماید.

محترمی ادامه داد:پروژه های غیرعمرانی بسیج سازندگی در زمینه های تهیه جهیزیه،لوازم التحریرو سبد های معیشتی برای محرومین با همکاری خیرین می باشد و در این راستا طی سال ۱۳۹۷ بالغ بر ۴۵۰۰سبد لوازم التحریر ، ۸۰ سری جهیزیه و ۳۸۰۰ سبد معیشتی با استفاده از ظرفیت قرارگاه محرومیت زدایی سپاه پاسداران ، مردم و خیرین در مناطق محروم توزیع شده است.

وی خاطرنشان کرد : در حوادث سیل اخیر حدود ۵/۲ میلیار تومان کالا به مناطق سیل زده ارسال گردیده واین روند همچنان ادامه دارد و از پانزده فروردین ماه ۵۳۱۵ نفر روز جهادگر از استان مرکزی در شهرستان پلدختر استان لرستان به فعالیت های مختلف عمرانی ، فرهنگی ، پزشکی ، آموزشی و ... پرداختند و در این مدت با کمک موکب های مردمی استان که در مناطق سیل زده مستقر شدند روزانه تعداد ۴۵۰۰ پرس غذا طبخ و بین سیل زدگان توزیع گردید و گروه های جهادی استان نیز توانستند بیش از ۲۸۲ منزل را لایروبی و پاکسازی کنند و حدود ۴۵ خیابان و معبر را بازگشایی نمایند و در استان خوزستان نیز ۳۶۰۷ نفر روز گروه جهادی اعزام گردید که ۳۰سیل بند ، پل و راه روستایی ایجاد و حدود ۲۰۰ منزل روستایی از آب تخلیه شد و نیز پنج تیم پزشکی مجهز به آمبولانس و امکانات لازم در مناطق روستایی شهرستان شوش و الهایی استان خوزستان خدمات رسانی کردند در کل بسیج سازندگی استان مرکزی در استان خوزستان ۲۹ کمپ ایجاد نمود و به نود روستا خدمات رسانی شد، همچنین هفتاد دستگاه خودروی فنی و مهندسی از استان مرکزی در این مناطق فعالیت کردند.سیل اخیر نشان داد جهادگران بسیجی قوت قلب ملت ایران و تجلی اراده امت اسلامی هستند.

پاسدار امید محترمی در مورد برنامه های پیش روی بسیج سازندگی گفت : درسال جاری احداث ۲۰۰ نیروگاه های برق خورشید پنج کیلو واتی که موجب کاهش مصرف سوخت های فسیلی و استفاده از انرژی های نو می شود در دستور کار قرار دارد ، همچنین ۲۲۰ شبکه طرح همگام با کشاورز در ۴۴۰ روستای استان اجرا خواهد شد و نیزدر قالب طرح شهید رهنمون ۲۹۲ گروه پزشکی جهادی به نقاط محروم اعزام خواهند شد ،در طرح میز خدمت نیز با هماهنگی بسیج سازندگی مسئولین در مساجد حاضر خواهند شد و به ارائه خدمات می پردازند ، در طرح کرامت به مناطق حاشیه نشین و سکونت گاه های غیر رسمی پرداخته خواهد شد که تا کنون ۱۵ پروژه عمرانی در پانزده منطقه حاشیه نشین استان با اعتباری بالغ بر یک میلیاردو هشتصد میلیون تومان درحال پیگیری می باشند و انشاالله تا پایان شهریور ماه به بهره برداری خواهند رسید .

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها