شناسه خبر :۷۵۲۹

‌جهاد پزشکی در مناطق محروم زاهدان / بیش از ۳۰۰۰ حاشیه نشین خدمات درمانی رایگان دریافت کردند

دبیر کانون جهادی شهید محسن باقری دانشگاه علوم پزشکی زاهدان از ارائه خدمات بهداشتی و درمانی رایگان به بیش از ۳ هزار نفر از مردم حاشیه شهر زاهدان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی : فازدوم طرح قطره کانون جهادی که ارائه خدمات بهداشتی درمانی،فرهنگی آموزشی را شامل می شود در بافت کم برخوردار حاشیه شهر زاهدان به مدت یک روز و با استعداد۵۰نفر از دانشجویان و فارغ‌التحصیلان کانون جهادی برگزارشد.

  وی افزود: در این اردوی جهادی سعی شد از پتانسیل و توانمندی حداکثری دانشجویان رشته های مختلف دانشگاه علوم پزشکی از جمله پزشک عمومی، اینترن، استاژر، فیزیوپات، دندانپزشکی، بینایی سنجی، شنوایی شناسی، پرستاری و مامایی، هوشبری و اتاق عمل، بهداشت عمومی، بهداشت محیط، بهداشت حرفه ای، رادیولوژی، کارشناس ارشد مشاوره و روانشناسی و ارشد آناتومی استفاده شود که هر فردی با توجه به توانمندی‌هایش در بخش های مورد نیاز سازماندهی شد. به گفته میری؛ در این اردو به سه هزار و۷۸۴ نفر خدمات بهداشتی، درمانی، فرهنگی و آموزشی ارائه شد که در بخش خدمات پزشکی و توزیع داروی رایگان ۶۴۲نفر، دندانپزشکی۵۲۲نفر و آموزش بهداشت دهان و دندان همراه با توزیع پکیج بهداشتی و مسواک و خمیردندان ۵۴۶نفر بود. 

وی خاطرنشان کرد: تعداد مراجعه کنندگان در بخش های مشاوره مامایی نیز۲۳۶نفر، مشاوره روانشناسی ۹۷نفر، مشاوره تغذیه و رژیم درمانی ۳۱۰نفر، پایش قندخون و فشارخون ۶۲۳نفر، بینایی سنجی ۳۷۵نفر و فرهنگی و آموزشی۴۳۳ نفر بود. 

دبیر کانون جهادی شهید محسن باقری بیان کرد: یکی از برنامه های بسیار مهم این کانون در اردوهای جهادی شناسایی عرصه های محرومیت در استان است تا بتوانیم در راستای محرومیت زدایی فعالیت های عمیق تر و بیشتری داشته باشیم. 

میری کمک افزود: این گروه جهادی با جذب جوانان توانمند، پویا و همچنین ایجاد فضای معنوی و همکاری هم جانبه در روند برگزاری اردو روحیه خود باوری و عزت نفس و مدیریت را بالا می برد تا هر کدام بتوانند به تنهایی برای رشد و تعالی کشور و کمک به محرومان گام بردارند.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها