شناسه خبر :۷۴۵۳

صنایع تبدیلی در پارس آباد مغان تقویت می شود

فرماندار پارس آباد مغان از برنامه ریزی برای تقویت و رونق صنایع تبدیلی کشاورزی و دامی در این شهرستان خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی : علی علایی در نشست با برخی سرمایه گذاران حوزه کشاورزی و دامی افزود: سه عنصر آب ، هوا ، خاک و اقلیم بسیار مساعد منطقه این شهرستان را به یکی از مستعدترین قطب های کشاورزی و دامداری تبدیل کرده و از سرمایه گذاری در حوزه های کشاورزی و دامداری صنعتی حمایت خواهد شد.

وی گفت: این شهرستان ۲۵ درصد تولیدات کشاورزی استان اردبیل را با کیفیتی بسیار بالا استحصال می کند اما بدلیل عدم وجود صنایع تبدیلی تمام این محصولات به صورت خام به سایر استان ها انتقال می یابد.

او اظهار داشت: استقرار صنایع تبدیلی با سرمایه گذاری بخش خصوصی می تواند ضمن ایجاد اشتغال و ارزش افزوده با دسترسی سهل به مواد اولیه و نیروی انسانی کاری و جوان ، زمینه سود آوری بسیار خوبی را برای شرکت های سرمایه گذار فراهم کند.

فرماندار پارس آباد همچنین به حمایت های دولت برای سرمایه گذاری در این شهرستان اشاره کرد و گفت: زمین مناسب برای استقرار صنایع در جوار پایاب سد خدا آفرین و تسهیلات ارزان قیمت و کم بهره دولتی در تمام حوزه های روستایی و عشایری و اشتغال فراگیر و حمایت های اداری و ایجاد پنجره واحد خدمات رسانی و رفع موانع سرمایه گذاری در خدمت رسانی برای سرمایه گذاران آماده شده است.

او اظهار داشت: بدلیل وجود ظرفیت‌ ها و استعدادهای بالقوه در این شهرستان و حمایت همه جانبه دولت و دستگاه‌ های دولتی هیچ نگرانی برای سرمایه گذاری و بازگشت سرمایه در این شهرستان وجود ندارد.

فرماندار پارس آباد همچنین گفت: بر اساس برنامه زمان بندی شده و اعلام استاندار اردبیل ریل های راه آهن به زودی در این شهرستان نصب خواهد شد، مضاف بر اینکه کلیات منطقه آزاد نیز به تصویب نمایندگان رسیده و با تصویب نهایی منطقه آزاد، امتیاز معافیت مالیاتی ۲۰ ساله فرصتی بسیار مناسب و قابل ملاحظه برای سرمایه گذاران خواهد بود.

او فرودگاه هواپیمایی شهرستان پارس آباد را یکی دیگر از مزایای این منطقه برای سرمایه گذاری دانست و افزود: گمرک ۲۴ ساعته بیله سوار نیز برای صادرات محصولات کشاورزی به کشورهای همسایه فرصتی استثنایی برای سرمایه گذاران محسوب می شود.

وی با دعوت از سرمایه گذاران در حوزه های مختلف از جمله صنایع، بخش کشاورزی، دامداری و گردشگری و توریسم درمانی بیان کرد: فرمانداری در کنار دیگر دستگاه ها در تمامی زمینه ها حمایت همه جانبه از سرمایه گذاران را در اولویت کاری خود قرار داده و با اعطای اراضی و تخصیص اعتبارات کم بهره از کارآفرینان و کارفرمایان حمایت می کند.

پارس آباد مغان از قطب های مهم تولید برخی محصولات استراتژیک در کشور است. شرکت کشت و صنعت و دامپروری مغان با اراضی وسیع کشاورزی ۲ هزار و ۶۰۰ هکتار باغ های میوه، مجتمع بزرگ دامپروری، کارخانه های قند، لبنیات، فرآوری میوه و چند واحد تولیدی دیگر یکی از شرکت های منحصر بفرد کشور است که در پارس آباد مغان قرار دارد.

پارس آباد مغان در شمال اردبیل و در نوار مرزی جمهوری آذربایجان قرار دارد.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها