شناسه خبر :۷۳۸۹

بانوی خندابی که اقتصاد مقاومتی را به تصویر کشیده است/برداشت۷۰۰ گرم زعفران از زمین ۴هزار متری

مریم رفیعی بانویی خندابی است که در راستای تحقق اقتصاد مقاومتی با کاشت و برداشت زعفران زمینه اشتغال خود را فراهم کرده است.
نسخه مناسب چاپ

کشاورزی یکی از عرصه‌های مهم در تحقق اقتصاد مقاومتی با استفاده بهینه از پتانسیل‌های خدادادی در هر منطقه است.

زعفران یکی از گیاهان دارویی سرمادوست است که طی چند سال اخیر موردتوجه برخی از کشاورزان قرارگرفته است و هرروز استقبال بیشتری از پرورش این گیاه دارویی صورت می‌گیرد.

درگذشته زعفران به‌عنوان طعم‌دهنده غذا و در طب سنتی به‌عنوان مسکن کاربرد دارد و در سال‌های اخیر به‌عنوان بنیاد توسعه کارآفرینی در بین قشر جوان درکشت و برداشت و نگهداری مطرح‌شده است.

بانوی خندابی که اقتصاد مقاومتی را به تصویر کشیده است

کشت زعفران راهی هموار برای پیمودن مسیر توسعه ،رشد و نقش‌آفرینی در تحقق اقتصاد مقاومتی است

مریم رفیعی بانوی کارآفرین شهرستان خنداب است که با اتکا به خداوند متعال و عزم و اراده زنانه خود توانست تا کسب موفقی را بنا کند و برای خود اشتعال‌زایی نماید.

مریم رفیعی بانوی کارآفرین شهرستان خنداب می گوید: سال ۷۵ در خنداب متولد شدم و در حال حاضر دانشجوی رشته روانشناسی هستم.

رفیعی با اشاره به اینکه از کودکی به کشاورزی و باغبانی علاقه داشتم و همراه پدرم کار کشاورزی می‌کردم و علاقه داشتم نحوه کشت زعفران را یاد بگیرم اظهار کرد: از سال۹۵ تصمیم گرفتم کشت زعفران را آغاز کنم با توکل بر خداوند و دریافت ۳۰ میلیون تومان تسهیلات اقتصاد مقاومتی از بسیج سازندگی کار کشت زعفران را در ۴ هزار مترمربع زمینی را که در اختیار داشتم آغاز کردم.

وی ادامه داد: در دو سال اول به خاطر عدم تجربه و پرداخت قسط‌های تسهیلات کارسختی‌های خودش را داشت .کاشت پیاز زعفران، چیدن گل و پاک کردن را خودم و خواهرم به‌تنهایی انجام می‌دادیم تا بتوانیم تسهیلاتی که از بسیج سازندگی دریافت کردیم پرداخت کنیم.

بانوی کارآفرین خندابی اضافه کرد: برای شروع کار بدون سرمایه بودم و با ۳۰ میلیون تومان وام شروع کردم اکنون با کشت زعفران در روستای صالحی برای خود اشتغال‌زایی کرده‌ام.

کارآفرین عرصه اقتصاد مقاومتی به برداشت‌های خود از زعفران اشاره کرد و گفت:طی سال گذشته توانستم نزدیک به ۷۰۰ گرم زعفران از زمین ۴هزار متری برداشت کنم، که سود حاصل از آن حدود ۱۲ میلیون تومان شد.

رفیعی با تأکید بر اینکه کارم را از صفر شروع کردم ولی امروز خودم را دختری موفق میدانم بیان کرد: جوانان بهتر است که به دنبال کارآفرینی باشند و منتظر فرصت شغلی نباشند، متأسفانه شاهد هستیم که یک تعدادی از جوانان منتظر فرصت‌های شغلی هستند که کار سراغ آن‌ها بیاید درحالی‌که چنین نیست باید تلاش و کوشش کنند.

وی خاطرنشان کرد: از دولت و مسئولین انتظار داریم تا از جوانانی که به دنبال اشتعال‌زایی هستند حمایت کنند و تسهیلات را با سودهای کم در اختیارشان قرار دهند.

انتهای پیام/ک

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها