اجرای ۳۰ پروژه مهندسی در مناطق سیل‌زده خوزستان توسط بسیج سازندگی استان مرکزی
شناسه خبر :۷۲۷۱

اجرای پروژه های مهندسی در مناطق سیل زده استان خوزستان توسط بسیج سازندگی سپاه روح الله استان مرکزی

مسوول بسیج سازندگی استان مرکزی از اجرای ۳۰ پروژه مهندسی از جمله احداث سیل بند، ایجاد راه‌های دسترسی و احداث پل در مناطق شوش و الهایی اهواز توسط نیروهای بسیج سازندگی استان مرکزی خبر داد.
نسخه مناسب چاپ

امید محترمی در گفت‌وگو با خبرنگار فارس در اراک با اشاره به اینکه استان مرکزی معین استان خوزستان است، بیان کرد: پس از اقدامات جهادی و مهندسی در منطقه ایلام و لرستان، استان مرکزی به‌عنوان استان معین خوزستان انتخاب و گروهی از مهندسین بسیج سازندگی در منطقه شوش و الهایی مستقر شدند.

وی از اجرای ۳۰ پروژه مهندسی در منطقه سیل‌زده خوزستان خبر داد و تصریح کرد: به همت تیم‌های مهندسی و گروه‌های جهادی تا به امروز ۳۰ پروژه احداث سیل‌بند، ساخت پل، بازسازی راه‌ها و تقویت سیل‌بند در منطقه شوش و الهایی انجام‌شده است.

مسوول بسیج سازندگی استان مرکزی با اشاره به اینکه منطقه الهایی و شوش بیش از ۲۵۰ روستا دارد، اظهار کرد: پس از بحران سیل در خوزستان، از مجموع ۲۵۰ روستا حدود ۹۰ روستا در محاصره آب و یا آب‌گرفتگی کامل بودند و برخی از محدوده شهری نیز با خطر آب‌گرفتگی روبرو بودند.

محترمی ادامه داد: پس از استقرار نیروهای بسیج سازندگی و جهادی در منطقه اقداماتی از جمله احداث سیل‌بند برای مقابله با ورود آب به روستا و شهرها، تخلیه‌ آب منازل و روستاهای درگیر و بازگشایی راه‌های مسدود شده و ایجاد پل برای دسترسی آسان جهادگران و مردم به منطقه انجام‌شده است.

وی خاطرنشان کرد: برای اجرای پروژه‌های اشاره‌شده در مناطق سیل‌زده بیش از ۷۰ دستگاه ماشین‌آلات تاکتیکی و مهندسی از جمله لودر، بیل مکانیکی، کمپرسی و کامیون‌های باری و تانکر‌های آب‌رسان از استان به منطقه اعزام شد.

مسوول بسیج سازندگی استان مرکزی با بیان اینکه از همان روزهای آغازین گروه‌های جهادی و مهندسی بسیج سازندگی استان به منطقه اعزام شدند، ادامه داد: از ۱۵ فروردین‌ماه سال جاری تا به امروز روزانه ۱۴ گروه جهادی در حوزه مهندسی و امدادی به مردم منطقه خدمت می‌کنند.

محترمی افزود: ۵ تیم پزشکی با تجهیزات کامل دارویی، پزشک و مشاور و پرستار و یک دستگاه آمبولانس به منطقه اعزام و تا روز گذشته به دو هزار و ۴۰۰ نفر از مردم منطقه شوش و الهایی خدمات پزشکی ارائه کردند.

وی از جمع‌آوری و ارسال محموله‌های مردمی به ارزش ۲۶ میلیارد ریال به مناطق سیل‌زده کشور خبر داد و گفت: ارزش ریالی کمک‌های مردمی به مناطق سیل‌زده که توسط سپاه‌ پاسداران استان مرکزی جمع‌آوری و به مناطق ارسال‌شده است تا به امروز بالغ‌بر ۲۶ میلیارد ریال است.

مسوول بسیج سازندگی استان مرکزی توزیع ۶۰ هزار لیتر آب شرب، اعزام تیم‌های دامپزشکی، توزیع اقلام معیشتی و بهداشتی به مردم سیل‌زده را از دیگر اقدامات گروه‌های جهادی بسیج سازندگی استان مرکزی در مناطق سیل‌زده خوزستان دانست.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها