رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌ها مطرح کرد؛
شناسه خبر :۶۸۰۶

نقش موثر دانشجویان و گروه های جهادی در کنار مردم سیل زده گلستان قابل تقدیر و دلگرم کننده است.

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در پیامی به مشقت اصلی مردم مناطق سیل‌زده اشاره کرد و خواستار توجه مسئولان به این امر شد.
نسخه مناسب چاپ

حجت‌الاسلام والمسلمین مصطفی رستمی  رئیس نهاد نمایندگی مقام معظم رهبری در دانشگاه‌های کشور در پیامی به مشقت اصلی مردم مناطق سیل‌زده اشاره کرد و خواستار توجه مسئولان به این امر شد و طی پیامی در اینستاگرام نوشت: حادثه دردناک وقوع سیل در مناطق مختلف کشور در آغاز سال نو مصائب بزرگی به ساکنان و مسافران وارد کرده و کام ملت ایران را تلخ کرد، اما بدانیم سختی و مشقت اصلی مردم سیل‌زده پس از پایان ظاهری بحران آغاز می‌شود، مردمی که خانه‌هایشان آسیب دیده است و عزیزان کشاورز و دامداری که زمین کشاورزی یا احشامشان از بین رفته باید مورد توجه جدی مسئولان قرار بگیرند.

 نکته دردناک این مسئله سستی و کاهلی برخی مسئولان مربوط بود که باعث نادیده گرفتن زحمات مسئولان در صحنه هم می‌شود و بدتر از آن این ذهنیت در مردم شکل بگیرد که این سطح بی‌مسئولیتی رویه‌ای در بین طیفی از مسئولان است، اما نکته دلگرم‌کننده حضور گروه‌های پرشمار جهادی از دانشجویان و طلاب انقلابی در صحنه بود، باید خداقوت گفت به عزیزان جهادگر دانشجو که از روز اول حادثه به میان مردم رفتند و هر آنچه داشتند در طبق اخلاص گذاشتند تا شاید مرهمی بر آلام مردم باشد. بچه‌های مخلص بسیج دانشجویی و سایر تشکل‌ها که در سال‌های اخیر حضوری مؤثر در صحنه‌های اجتماعی داشته‌اند با برنامه‌ریزی منسجم توانستند به خوبی نقش‌آفرینی کنند.

 از سوی دیگر نقش فعالان دانشجویی در ایستادن مقابل ایده خطرناک بی‌اعتماد‌سازی مردم نسبت به ارگان‌های ملی آن هم در شرایطی که دشمنان این آب‌وخاک می‌خواستند به بهانه خطای چند مسئول آن را بازتولید کنند، قابل‌تقدیر است. گذشتن از تفریح و تعطیلات و حضور در میان سیلاب‌های مناطق سیل‌زده توسط مسئولان وظیفه و توسط عزیزان دانشجو و طلبه جهادی ارزشمند است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها