شناسه خبر :۶۷۶۵

گروه‌های جهادی فعلا روی جمع آوری کمک‌های مردمی تمرکز کنند

دبیر جمعیت دانشجویی امام حسن (ع) از گروه‌های جهادی خواست تا زمانی که وضعیت مناطق سیل زده بهبود یابد و امکان حضور جهادگران فراهم شود، روی جمع آوری کمک‌های مردمی تمرکز کنند.
نسخه مناسب چاپ

غلامزاده، دبیر جمعیت دانشجویی امام حسن (ع)، به تشریح وضعیت و مشکلات مردم سیل‌زده در استان‌های مازندران و گلستان پرداخت و گفت: در مازندران شرایط بهبود پیدا کرده است؛ به جز یکی دو شهرستان که مشکل آب دارند و نیاز است به مردم آب معدنی برسانیم.

غلامزاده ادامه داد: اما در گلستان شرایط بدتر است و هنوز چند شهر مانند گنبد و آق قلا زیر آب هستند. 

دبیر گروه دانشجویی جمعیت امام حسن (ع) با بیان اینکه از شنبه دسترسی گنبد به آق قلا از بین رفته، افزود: جاده بین این دو شهر را برای عبور دادن آب قطع و مسدود کرده اند و عملا راهی به این شهر نداریم. 

وی با اشاره به اینکه جمعیت آق قلا تخلیه شده است، گفت: اهالی این شهر به منزل اقوام خود در مناطق دیگر رفته اند.

غلامزاده افزود: مردمی که در شهر گنبد هستند نیاز به کمک دارند و موضوع مهم تأمین اقلام خوراکی، به ویژه جیره خشک، آب معدنی و لوازم ویژه خانه لست که برای رساندن این اقلام به مردم باید تدبیری بیندیشیم.

وی ادامه داد: در مرحله بعدی هم نیاز به لوازم منزل، موکت و اقلام ضروری دیگر است.

دبیر جمعیت دانشجویی امام حسن(ع) تصریح کرد: هنوز نیازی به حضور گروه‌های جهادی از خارج از استان نیست و نیرو‌های داخل استان برای کمک رسانی کفایت می‌کنند. 

وی ادامه داد: ممکن است در مراحل بعدی نیاز به حضور گروه‌های جهادی از سراسر کشور باشد، که فراخوان خواهیم داد. در صورت نیاز به گروه‌های جهادگر خارج از استان، تقسیم بندی منطقه‌ای برای حضور جهادگران انجام می‌شود و باتوجه به نیاز اعلام می‌کنیم.

وی با اشاره به اینکه عملا مردم استان‌های سیل زده توانایی میزبانی، حمایت و پشتیبانی از گروه‌ها را ندارند، گفت: گروه‌هایی می‌توانند به منطقه بیایند که خودشان تجهیزات کامل را داشته باشند. 

دبیر جمعیت دانشجویی امام حسن(ع) به جهادگران توصیه کرد: در این مرحله روی جمع آوری کمک‌های مردمی تمرکز کنند و پویش‌های فعال در این زمینه را مورد حمایت قرار دهند. 

وی افزود: در روز‌های آینده آخرین خبر‌ها را از وضعیت منطقه اطلاع رسانی می‌کنیم.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها