صبح امروز برگزار گردید؛
شناسه خبر :۶۶۴۹

امضاء تفاهم‌نامه بهزیستی و بسیج سازندگی برای محرومیت زدایی

تفاهم نامه‌ای بین سازمان‌ بسیج سازندگی و بهزیستی کشور برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی و مناسب سازی ۱۰ هزار واحد امضا شد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش خبرنگار سازندگی، صبح امروز (شنبه) طی مراسمی با حضور  محمد زهرایی رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور و وحید قبادی دانا معاون وزیر و رئیس سازمان بهزیستی کشور تفاهم نامه مشترک برای ساخت پنج هزار واحد مسکونی و مناسب سازی ۱۰ هزار واحد مسکونی معلولان و مددجویان سازمان بهزیستی امضا شد.

 

به کارگیری ۱۱ هزار گروه جهادی برای ساخت منازل مسکونی معلولین

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور نیز درباره این تفاهمنامه همکاری گفت: با تدبیر ریاست محترم سازمان بسیج مستضعفین ۴۰ هزار پروژه عمرانی زودبازده در دستور کار قرار گرفته و در این حرکت عظیم تلاش داریم از ۱۱ هزار گروه جهادی استفاده کنیم.

وی افزود: تفاهمنامه احداث ۵ هزار واحد مسکونی مددجویان و بهینه‌سازی ۱۰ هزار واحد مسکونی مددجویان سازمان بهزیستی کشور از نوروز امسال و با حرکت گروه‌های جهادی در روستاها و مناطق محروم و همچنین به محله‌های پیرامونی شهرهای با جمعیت کمتر از ۲۵ هزار نفر آغاز می‌شود.

زهرایی در ادامه تصریح کرد: مدت زمانی که ما برای ساخت این واحدهای مسکونی و بهینه سازی آنها در نظر گرفته‌ایم یک سال است. ما نظر داریم با همکاری گروه‌های جهادی و با استفاده از توان و پتانسیل عظیم بسیج در مدت یک سال در روستاها و مناطق محروم و حاشیه شهرها این واحدهای مسکونی را احداث و در اختیار مددجویان سازمان بهزیستی قرار دهیم.

 

نهضت مردمی مناسب سازی محیط زندگی عزیزان دارای معلولیت جسمی

قبادی دانا در این مراسم طی سخنانی اظهار داشت: امروز با امضای این تفاهمنامه نهضت مردمی مناسب سازی محیط زندگی عزیزان دارای معلولیت جسمی تحت پوشش سازمان بهزیستی کشور را آغاز می‌کنیم.

وی افزود: با این تفاهم نامه ساخت پنج هزار واحد مسکونی و همچنین مناسب سازی ۱۰ هزار واحد مسکونی برای معلولین آغاز می‌شود که طی آن ۱۰ میلیون وام بلاعوض از سوی سازمان به افراد تحت پوشش این طرح تعلق می‌گیرد و همچنین انشعاب آب و برق برای آنها رایگان است. عملیات احداث این واحدها توسط بسیج در مدت یک سال انجام می‌شود.

رئیس سازمان بهزیستی کشور گفت: هدف ما در این طرح مناسب سازی شرایط محیط زندگی مددجویان و معلولان است و این حرکت عظیم می‌تواند آغازی برای همکاری سازمان بهزیستی با گروه‌های جهادی و بسیجیان باشد. در این حرکت عظیم و خیرخواهانه از بخش‌های دولتی مانند استانداری نیز کمک خواهیم گرفت.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها