یک مقام مسئول در بسیج عنوان کرد؛
شناسه خبر :۶۵۸۵

بسیج سازندگی رقیب دستگاه های دولتی نیست

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: ۱۱ هزار گروه جهادی در راستای رفع محرومیت زدایی و خدمت رسانی به مردم در مناطق محروم کشور فعالیت دارند.
نسخه مناسب چاپ

محمد زهرایی  در نشست پشتیبانی از گروه های جهادی استان مرکزی افزود: این گروه ها متشکل از ۲۵۰ هزار نفر هستند که در راستای رفع محرومیت از مناطق کمتر برخوردار فعالیت دارند و سالانه یک میلیون طرح توسط این گروه ها انجام می شود.

وی ادامه داد: از ۱۰۰ درصد فعالیت گروه های جهادی در مناطق محروم ۲۷ درصد در زمینه عمرانی و بقیه در سایر حوزه های فرهنگی و اجتماعی انجام می شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور خاطرنشان کرد: یکهزار دانش آموخته رشته عمران در گروه های جهادی سازمان بسیج سازندگی در انجام فعالیت های محرومیت زدایی مناطق کمتر برخوردار فعالیت دارند.

زهرایی، مردمی بودن و بهره گیری از توان خیران در اجرای طرح های سازمان بسیج سازندگی مناطق کمتر برخوردار را از جمله برنامه های این سازمان دانست و افزود: ۲۰ درصد اعتبارات مورد نیاز اجرای طرح های بسیج سازندگی کشور در مناطق محروم کشور توسط خیران تامین و پرداخت می شود.

وی گفت: اجرای طرح ها در مناطق محروم کشور با کمترین زمان و بالاترین کیفیت از برنامه های سازمان بسیج سازندگی در این مناطق است.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور سازماندهی، هدایت و تعامل با دستگاه های اجرای از جمله ماموریت های این سازمان عنوان کرد و ادامه داد: بسیج سازندگی رقیب دستگاه های دولتی نیست بلکه کمکی در راستای اجرای طرح های محرومیت زدایی و تسهیل در ارایه خدمت به مردم است. 

زهرایی گفت: ماموریت های جهادی می تواند به عنوان میدان عمل برای آموزش به جوانان باشد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور از اجرای ۴۰ هزار طرح محرومیت زدایی در آغاز دهه پنجم انقلاب اسلامی در کشور خبر داد و گفت: این عملیات با رمز یا فاطمه الزهرا سال آینده در تمامی استان های کشور اجرا می شود.

زهرایی اظهار داشت: این طرح ها با همکاری قرارگاه محرومیت زدایی، آستان قدس رضوی، قرارگاه خاتم الانبیا و دولت انجام می شود و بسیج سازندگی نیز به عنوان تسهیلگر این اقدام ها حضور دارد.

وی ادامه داد: سال ۹۸آتی از نظر سیاسی و اقتصادی شرایط پیچیده ای دارد و با توجه به افزایش توطئه های دشمنان باید زیرکی و هوشیاری مسئولان نیز برای مقابله با این توطئه ها افزایش یابد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور گفت: تعامل و هم افزایی دستگاه های مختلف اجرای و بسیج سازندگی در اجرای این طرح ها در سال آینده افزایش امید و نشاط در بین مردم جامعه را به همراه دارد.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور اقتصاد مقاومتی و مردمی کردن اقتصاد را از دیگر ماموریت های این سازمان دانست و افزود: حضور فعال مردم در فعالیت های اقتصادی و تولیدی از مهمترین راهکارهای مردمی کردن اقتصاد و خنثی سازی توطئه دشمنان است.

زهرایی یادآور شد: ۴۳۵ قطب در شهرستان های کشور وجود داشت که با شناسایی زنجیره مردمی تعداد این طرح ها سال آینده به ۸۰۰ طرح افزایش می یابد.

وی ادامه داد: این زنجیره ها با هدف افزایش پیوند اجتماعی و مردمی و با هدف جلوگیری از مهاجرت مردم به شهرها انجام می شود.

رئیس سازمان بسیج سازندگی کشور از عضویت این سازمان در سامانه کارا خبر داد و گفت: با عضویت در این سامانه ظرفیتی برای رفع محرومیت و ارایه خدمت بیشتر به مردم در این منطقه فراهم شده است.

 

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها