شناسه خبر :۶۲۳۹

۹۱ پزشک و ۷۷۵ دانشجو به اردوهای جهادی مناطق محروم کرمانشاه اعزام شدند

مدیر فرهنگی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: ۹۱ پزشک به مناطق محروم و کم برخوردار استان کرمانشاه اعزام شدند که در این اردوهای جهادی بیش از ۷۷۵ دانشجوی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه فعالیت داشتند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش بسیج سازندگی به نقل از تسنیم، بهمن الماسی، با اشاره به انجام ویزیت‌های رایگان در مناطق محروم و کم برخوردار استان کرمانشاه از سال گذشته تا دی ماه امسال اظهار داشت: در یک سال گذشته با برگزاری اردوهای جهادی پزشکی بیش از ۲۱هزار و ۴۰۰ نفر در مناطق محروم تحت درمان قرار گرفته‌اند.

مدیر فرهنگی و امور فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه با بیان اینکه گروه‌های اعزام شده در مناطق محروم و کم برخوردار بسته‌های بهداشتی توزیع کرده‌اند، بیان کرد:  پزشک عمومی و متخصص، دندانپزشک، ماما، پرستار و کارشناس بهداشت و نمونه‌گیر آزمایشگاه در گروه‌های جهادی پزشکی حضور داشته‌اند.

الماسی خاطرنشان کرد: اردوهای جهادی سلامت به منظور رفع مشکلات در مناطق محروم و کم برخوردار از جمله گیلانغرب، کنگاور، هرسین، سنقروکلیایی و مناطق زلزله‌زده استان کرمانشاه از جمله ثلاث باباجانی و سرپل‌ذهاب و به‌ویژه در روستاهای شهرستان سرپل‌ذهاب خدمت‌رسانی کرده‌اند.

وی با بیان اینکه فعالیت گروه‌های جهادی یک، سه و هفت روزه بوده است، عنوان کرد: این خدمات شامل ویزیت و توزیع رایگان دارو، خدمات درمانی و عمومی، خدمات مشاوره، آموزش بهداشت و خودمراقبتی جهت پیشگیری از بیماری‌های شایع و معرفی علائم این بیماری‌ها، دندانپزشکی، مشاوره مامایی و پایش فشار و قند و خون بوده است.

مدیر فرهنگی و امور فوق برنامه دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه بیان کرد: حضور تیم‌های جهادی دانشجویان در هر منطقه براساس بررسی‌های تیم بازدید و نیاز مردم مناطق و با اعلام نیاز شبکه بهداشت شهرستان‌ها بوده است.

وی خدمات‌دهی به مناطق محروم و کم برخوردار را از اهداف اردوهای جهادی دانست و گفت: دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه موفق به کسب رتبه نخست و عنوان دستگاه برتر در برگزاری اردوهای جهادی در سال‌های ۹۶ و ۹۷ در بین دانشگاه‌های علوم پزشکی سراسر کشور در بررسی وزارت بهداشت شده است.

الماسی خاطرنشان کرد: با توجه به عملکرد مطلوب ستاد اردوهای جهادی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه، در نشست مجامع تخصصی کانون‌های فرهنگی دانشگاه‌های علوم پزشکی کشور که امسال در اصفهان برگزار شد از دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خواسته شد تجربیات خود را در اختیار دیگر دانشگاه‌ها قرار دهد.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها