شناسه خبر :۶۲۳۸

کمک معیشتی به ۱۰۰۰ خانوار نیازمند توسط قرارگاه امام رضا(ع) تعلق گرفت

دبیر قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در استان سیستان و بلوچستان گفت: کمک هزینه معیشتی برای ۱۰۰۰ خانوار نیازمند سیستان و بلوچستان که تحت پوشش نهاد حمایتی نیستند توسط این قرارگاه برقرار شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش بسیج سازندگی به نقل از تسنیم، حامد مقدم اظهار داشت: دفتر استانی قرارگاه جهادی امام رضا(ع) مدت ۶ ماه است که ذیل قرارگاه کشوری در استان سیستان و بلوچستان راه‌اندازی شده و با محوریت مساجد محلات مشغول به فعالیت است.

دبیر قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در استان سیستان و بلوچستان افزود: این قرارگاه با تکیه بر ظرفیت‌های مردمی مساجد به شناسایی خانواده‌های نیازمند در نقاط محروم استان اقدام می‌کند و در ادامه توسط تیم‌های تحقیق و بررسی نیازهای اساسی این خانوارها را به طور دقیق شناسایی و سته‌بندی می‌کند تا از طریق خیرین به ترتیب اولویت برطرف شوند.

وی اضافه کرد: همچنین بررسی ظرفیت‌های هر خانوار و هر محله جهت کمک به توانمندی خانوارها در حوزه مشاغل خرد و خانگی از دیگر اقدامات این قرارگاه است که در ادامه کلیه اطلاعات جم‌آوری شده در ارتباط با هره خانوار و هر مددجو توسط رابطین وارد سامانه آنلاین مردمی و خیرین سایه به نشانی اینترنتی sayeh.ir می‌شود و نیازهای این خانوارها بر اساس اولویت توسط خیرین و مردم تامین می‌شود.

مقدم خاطرنشان کرد: از مزایای این سامانه جلوگیری از موازی کاری گروه‌های خیریه، امکان رصد کمک‌های ارسالی تا رسیدن به مقصد جهت اعتمادسازی و شفاف بودن مشخصات دقیق نیازمندی‌های افراد است. البته جهت حفظ کرامت افراد مشخصات هویتی آنها در سامانه برای خیرین نمایش داده نمی‌شود.

دبیر قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در استان سیستان و بلوچستان با اشاره ه به تلاش این قرارگاه جهت برنامه‌ریزی مدون در راستای توانندسازی خانوارهای نیازمند و ایجاد مشاغل خانگی و منطقه‌ای، گفت: جهادگران این قرارگاه تاکنون با فعال شدن ۱۰ شهرستان سطح استان بیش از ۳۰۰۰ هزار خانوار را تحت پوشش قرار داده‌اند و در حال حاضر نیز به طور مستمر در حال شناسایی و رصد و برنامه‌ریزی جهت رفع معضلات خانوارهای نیازمند سطح استان هستند.

وی توزیع ۸۷۸ بسته لوازم تحریر به ارزش ۱۵۰ میلیون تومان، برقراری کمک هزینه معیشتی برای ۱۰۰۰ خانوار که تحت پوشش نهاد حمایتی نیستند و برطرف کردن بیش از ۸۰۰ نیاز ثبت شده خانوارهای نیازمند استان در سامانه سایه را به عنوان مهمترین اقدامات انجام شده توسط قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در استان سیستان و بلوچستان برشمرد.

مقدم بیان کرد: قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در حال طراحی سامانه‌ای در فضای مجازی است تا از طریق آنها بتواند محصولات تولید خانگی خانوارهای نیازمند را پس از استاندارسازی و برندسازی به بازار عرضه کند.

دبیر قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در استان سیستان و بلوچستان گفت: مردم می‌توانند با ثبت‌نام در سامانه سایه(sayeh.ir) کلیه کمک‌های خود را جهت رفع نیاز خانوارهای نیازمند به ویژه در شب عید ارسال کنند. همچنین شماره کارت ۶۱۰۴۳۳۷۵۸۵۸۷۴۱۷۳ جهت واریز کمک نقدی به قرارگاه جهادی امام رضا(ع) در استان سیستان و بلوچستان معرفی می‌شود.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها