اردوی جهادی میز خدمت، محصولی جدید و کارآمد در سبد خدمات اجتماعی بسیج
شناسه خبر :۶۱۱۳

بسیج، مدیران اجرایی را پاسخگوی مشکلات مردم مناطق محروم می‌کند/ هزار اردوی جهادی میز خدمت در دهه فجر برپا می‌شود

اردوی جهادی میز خدمت از جمله خدمات جدیدی است که سازمان بسیج مستضعفین آن را در سبد خدمات اجتماعی خود اضافه کرده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش خبرنگار بسیج سازندگی، اردوی جهادی میز خدمت از جمله خدمات جدیدی است که سازمان بسیج مستضعفین آن را در سبد خدمات اجتماعی خود اضافه کرده است. در فرآیند برپایی اردوهای جهادی میز خدمت، معمولا مدیران و مسئولین دستگاه های اجرایی در مناطق از پیش تعیین شده که معمولا مساجد و پایگاه های بسیج محلات هستند حضور یافته و به صورت چهره به چهره با مردم گفتگو می کنند و بسیاری از مشکلات و گرفتاری های مردم درد‌مند این مناطق که نیاز به دستورات و فرآیندهای اداری مدیران دولتی دارد، در همین اردوها رتق و فتق می‌شود. برگزاری این نوع اردوهای جهادی با محوریت سازمان های تخصصی بسیج سازندگی و بسیج کارمندان از چندی پیش در سراسر کشور آغاز شده و تاکنون برکات قابل توجهی را به بار آورده است.

سازمان بسیج کارمندان در سال جاری و تا تاریخ ۱۵ دی ماه توانسته بیش از ۱۸۷۰ اردوی جهادی یک روزه را در قالب میز خدمت در مساجد و پایگاه های مقاومت بسیج سراسر کشور و بخصوص مناطق کمتربرخوردار برپا نماید؛ حضور فعال بیش از ۱۰۸۵۲ مدیر و کارشناس ارشد دستگاه های دولتی و اجرایی در جریان برگزاری این اردوها در جهت حل مشکلات و معضلات مردم مناطق روستایی، محروم و کم برخوردار و حاشیه شهرهای مهم، از جمله دستاوردهای قابل توجهی است که در طرح اردوی جهادی میز خدمت به ثبت رسیده است.

بر اساس این گزارش، در جریان برگزاری اردوهای جهادی میز خدمت بیش از ۱۳۹ هزار نفر از هموطنان در سراسر کشور با حضور در محل برگزاری این اردوها، به طرح مشکلات خود در نزد مسئولان پرداخته اند و بخش قابل توجهی از مشکلاتشان نیز با دستور مستقیم مدیران حاضر در اردوها مرتفع شده است. بر همین اساس در اردوهای جهادی میز خدمت بسیج بابت انجام خدمات در حوزه های مختلف بهداشتی، درمانی، آموزشی، اقتصادی، معیشتی، حمل و نقل، اشتغال، طرح های روستایی، خدمات رسانی آب و برق و گاز، ثبت احوال و امدادی ده ها میلیارد ریال تخصیص اعتبار و تعهد از سوی مدیران و مسئولین دستگاه های اجرایی صورت گرفته است.

ناصر فصیح رامندی مسئول سازمان بسیج کارمندان کشور در همین خصوص اظهار داشت: برنامه اردوهای جهادی بسیج کارمندان به دو شکل است. یک نوع از کار جهادی ما به این صورت است که کارمندان بسیج با حضور در مناطق محروم و دورافتاده کشور خدمات مختلفی از جمله کارهای عمرانی ارایه می دهند که این شیوه معمولی اردوهای جهادی است. اما بخش دوم برنامه های جهادی ما برگزاری میزهای خدمت با مشارکت دستگاه های اجرایی کشور است.

وی با بیان اینکه اردوی جهادی میز خدمت با همکاری و مشارکت سازمان های بسیج محلات، بسیج سازندگی و بسیج کارمندان برگزار می شود، افزود: در این طرح ابتدا سازمان بسیج مساجد و محلات مناطق و محلات محروم و کمتربرخوردار را شناسایی و به ما معرفی می کند و سپس با انجام عارضه یابی، مشکلات و نیازهای مردم آن مناطق را می سنجیم و بر اساس نیازهای عموم مردم آن منطقه، از مدیران و مسئولین دستگاه های مرتبط می خواهیم تا با ما در این اردوهای یک روزه همراه شوند و برای کاهش مشکلات مردم اقدام نمایند.

مسئول سازمان بسیج کارمندان کشور تصریح کرد: ما بر اساس نوع محرومیت به سراغ دستگاه های اجرایی مختلف می رویم؛ برای مثال اگر مردم یک منطقه ای بیشتر گرفتار مشکلات حقوقی و قضایی باشند ما از قوه قضاییه می خواهیم که در این اردو همراه ما باشد یا اگر مردم روستایی برای انجام امورات کشاورزی و زراعت بال چالش هایی روبرو هستند، مدیران ادارات جهاد کشاورزی را با خود همراه می کنیم اما به طور کلی محوریت کار ما با استانداری ها است.

 وی در ادامه اعلام کرد: تاکنون آذربایجان شرقی، خوزستان، کرمان، هرمزگان و همدان فعال ترین استان ها در همکاری با بسیج برای برگزاری اردوهای جهادی میز خدمت بوده اند و مسئولین این استان ها نشان داده اند که برای خدمت به مردم آماده هر گونه همکاری و همراهی هستند.

فصیح رامندی همچنین از توسعه و گسترش اردوهای جهادی میزخدمت در آینده ای نزدیک خبرداد و گفت: قصد داریم در ایام دهه مبارک فجر که همزمان با جشن چهلمین سالگرد پیروزی انقلاب اسلامی است، هزار اردوی جهادی میز خدمت را در مناطق محروم کشور و در روز ۲۲ بهمن ماه و در مسیر راهپیمایی بزرگ این روز برگزار نماییم.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها