مسئول سازمان بسیج سازندگی استان اصفهان:
شناسه خبر :۶۰۷۷

بیابانزدائی ۱۲۰۰۰ هکتاری در سطح استان اصفهان

مسئول بسیج سازندگی استان اصفهان گفت: پروژه های بیابان زدایی در ۱۲ هزار هکتار از بیابان های استان اصفهان و در پنج منطقه آران و بیدگل، برخوار، نائین، شرق اصفهان و خورو بیابانک انجام شده است.
نسخه مناسب چاپ

سرهنگ احسان‌الله رضاپور در گفت و گو با باشگاه خبرنگاران جهادی از اصفهان، اظهار داشت: بسیج سازندگی استان اصفهان علاوه بر برنامه های مصوب سالانه در خصوص خدمت رسانی و محرومیت زدایی، فوق برنامه هایی نیز دارد که در بحث کمک به دولت انجام وظیفه می کند.

وی افزود: طبق مصوبه مجلس، بسیج سازندگی در موضوع کمک به دولت در پروژه های کوچک و زود بازده، محرومیت زدایی، عام المنفعه و غیر انتفاعی موظف شده است و در این راستا برنامه های خوبی در حال اجرا است.

رئیس بسیج سازندگی استان اصفهان گفت:  پروژه های بیابان زدایی در ۱۲ هزار هکتار از بیابان های استان اصفهان و در پنج منطقه آران و بیدگل، برخوار، نائین، شرق اصفهان و خورو بیابانک انجام شده که بیش از  دو میلیون و ۲۰۰ هزار اصله نهال از گونه های گز، قره داغ، آتری پلکس و تاغ کاشته شده که بسیار مثمر ثمر بوده است.

سرهنگ رضاپور با اشاره به مبارزه با ریزگردها و شن های روان شهر اصفهان که سالانه باعث آلودگی هوا و حرکت شن ها به سوی شهر است، تصریح کرد: مرکز  این ریزگردها دشت های سگزی بوده که ۴۰۰ هکتار در سال گذشته و ۳۰۰ هکتار در حال حاضر، کشت انجام شده است که ۹۸ درصد رشد سبز را شاهد بوده ایم که به زودی تحویل سازمان منابع طبیعی خواهد شد.

بیابان زدایی۲۰۰۰هکتاری در خوزستان انجام می شود

وی بیان داشت: با موضوع ریز گردها در استان خوزستان هم ورود پیدا کرده ایم و در سال گذشته با تمام معارضینی که وجود داشت نزدیک به ۲۳ هکتار با تمام سختیها به عنوان پایلوت انجام شده و دو هزار هکتار پیشنهاد داده ایم، منتظر توافق مسئولان هستیم تا بتوانیم فعالیت چشمگیری را در این زمینه داشته باشیم.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها