مدیر قرارگاه بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج چادگان
شناسه خبر :۶۰۳۰

بهره برداری نخستین واحد پرورش بز شیری سانن در چادگان

به همت قرارگاه بسیج سازندگی ناحیه چادگان نخستین واحد پرورش بز شیری از نژاد سانن درشهر زیارتی رزوه شهرستان چادگان به بهره برداری رسید.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش باشگاه خبرنگاران جهادی از چادگان، مدیر قرارگاه بسیج سازندگی ناحیه مقاومت بسیج چادگان، سروان پاسدار بهرام قاسمی، در گفت و گو با خبرنگار این رسانه گفت: با بهره برداری از این طرح اقتصاد مقاومتی که یک واحد دامداری پرورش ۳۵ رأس بز شیرده نژاد سانن در شهر زیارتی رزوه است زمینه اشتغال ۴ نفر به صورت مستقیم فراهم شده است .

شهاب الدین صالحی سرمایه گذارطرح با اشاره به حمایت های بسیج سازندگی گفت: جهت راه اندازی این واحد دامداری از اعتبارات اقتصاد مقاومتی ۳۰۰ میلیون ریال تسهیلات به این واحد پرداخت شده است. مسئول واحد دامداری هم توضیح داد: این بزها در دو گونه آهو و غزال پس از زایمان حدود هشت ماه شیردهی دارند که قیمت هرکیلوگرم شیر این دامها ۶۰ هزار ریال  به فروش می رسد. درآمد هر راس بز در  سال بطور میانگین ۶۰میلیون ریال شیر و بزغاله است. میانگین شیردهی روزانه این بزها سه تا هفت کیلوگرم می باشد و درهر زایمان دو ، سه ، چهار و برخی پنج قلو به دنیا می آورند و ارزش هرکدام با دو بزغاله بیش از ۶۰ میلیون ریال می باشد.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها