شناسه خبر :۵۹۴۱

از ساخت خانه محروم تا جلوگیری از طلاق با گروه جهادی امام جواد علیه السلام

گروه جهادی امام جواد ۵ سالی است که فعالیت خود را در مناطق محروم استان فارس آغاز کرده و در طی این مدت توانسته جمع توانمندی از جهادگران را شکل دهد. دهستان زاخرویه منطقه هدف این گروه جهادی است، جایی که مردم منطقه با شرایط سختی دست و پنجه نرم می کنند و از داشتن سرپناهی امن در برابر بلایای طبیعی محروم اند و از طرفی با خشکسالی سالهای اخیر امکان کشاورزی را از دست داده اند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی،  گروه جهادی امام جواد ۵ سالی است که فعالیت خود را در مناطق محروم استان فارس آغاز کرده و در طی این مدت توانسته جمع توانمندی از جهادگران را شکل دهد. دهستان زاخرویه منطقه هدف این گروه جهادی است، جایی که مردم منطقه با شرایط سختی دست و پنجه نرم می کنند و از داشتن سرپناهی امن در برابر بلایای طبیعی محروم اند و از طرفی با خشکسالی سالهای اخیر امکان کشاورزی را از دست داده اند. گروه جهادی امام جواد برای حل مشکلات این منطقه راهکار های جالب و موثری را پیش گرفته ، خبرنگار ما برای آشنایی بیشتر با فعالیت های این گروه به گفت و گو با سعید همتی مسئول این گروه جهادی پرداخته است:

 

  مسئول گروه جهادی امام جواد با اشاره به حضور اقشار مختلف در این گروه بیان داشت: گروه جهادی امام جواد(ع) ۵ سالی است که فعالیت خود را شروع کرده است، این گروه متشکل از ۶۰ نیرو است که در استان فارس در مناطق محروم خدمت رسانی می کند در این گروه از دانش آموز گرفته تا معلم وقاضی حضور دارند و سعی بر استفاده حداکثری از این ظرفیت هاست به طور مثال از معلم های گروه در حل مشکلات آموزشی استفاده میکنیم.

 

وی با تشریح فعالیت های این گروه ادامه داد: گروه ما متشکل از کارگروه : آموزشی، فرهنگی، عمرانی و ورزشی است البته به تناسب موقعیت منطقه کارگروه ها دچار تغییراتی می شوند به طور مثال در یک منطقه ای ممکن است کارگروه ورزشی حذف و کارگروه مشاوره اضافه گردد.

 

سعید همتی با تشریح آخرین اقدامات این گروه گفت: در آخرین اردوی  ۶ ماهه اخیر، گروه جهادی امام جواد(ع) در دهستان زاخرویه از توابع بخش افزر شهرستان قیر و کارزین استان فارس  ۷ پروژه را کلید زده است که ۳ پروژه تکمیل گشته و ۴ پروژه در حال انجام است که ان شاء الله تا بهمن ماه پایان خواهند یافت.

 

جلوگیری از متلاشی شدن خانواده با ساخت خانه محروم

وی با اشاره به نقش گروه های جهادی در جلوگیری از آسیب های اجتماعی بیان داشت: در کارگروه مشاوره ما امسال توانستیم جلوی دو طلاق را بگیریم ، در یکی از این موارد پدر خانواده خانه را ترک کرده بود و مادر خانواده نیز بدلیل عدم توان تامین مالی بچه هایش را رها کرده بود، ما برای حل این مشکل با مادر خانواده صحبت کردیم و به صورت موقت سرپناهی برای این خانواده کرایه کردیم و در حال حاضر مشغول ساخت خانه برای این خانواده هستیم.

 

از ساخت مرغداری تا راه اندازی پرورش عقرب

سعید همتی افزود: در این منطقه چند خانواده وجود داشت که امکان تامین مخارجشان را نداشتند و ما برای حل این مسئله به پیشنهاد خود این خانواده ها و با توجه به ظرفیت های منطقه برای این خانواده ها مرغ داری با ظرفیت ۵۰۰ تا ۷۰۰ مرغ احداث کردیم که ظرف چندماه آینده به درآمد زایی خواهد رسید.

همچنین در یکی دیگر از روستاها پرورش عقرب را راه اندازی کردیم که در صورت به ثمر رسیدنش فقر روستا ریشه کن می شود.

در پایان این جهادگر با اشاره به ضرورت خودسازی در مسیر جهاد گفت: اگر فضای معنوی و خودسازی در این مسیر نباشد اعضا میل و رغبتی برای شرکت در این حرکت نخواهند داشت. 

 

 

انتهای پیام/

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها