معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد خبر داد
شناسه خبر :۵۸۹۲

هدف گذاری برای ایجاد ۲۰۵ هزار شغل در سال جاری/راه اندازی «کانون خیران کارآفرین»

معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد به هدف‌گذاری برای ایجاد ۲۰۵ هزار فرصت شغلی توسط این نهاد در سال جاری اشاره کرد و گفت: حدود ۴۰۰ هزار کارآفرین در کشور داریم که قصد داریم با ایجاد «کانون خیران کارآفرین» برای مددجویان و نیازمندان شغل ایجاد کنیم.
نسخه مناسب چاپ

حجت‌الله عبدالملکی، معاون خودکفایی و اشتغال کمیته امداد گفت: یک‌ سوم کل بیکاران کشور افراد محرومی هستند که بخشی تحت حمایت کمیته امداد و بخشی نیازمندانی هستند که این نهاد باید به آنها خدمات اشتغال ارائه دهد. 

وی با اشاره به فعال بودن ۷۰۰ هزار شغل ایجاد شده توسط کمیته امداد در کشور، افزود: از سال ۱۳۷۴ تاکنون یک‌ میلیون و ۵۰۰ هزار شغل توسط این نهاد برای مددجویان و افراد نیازمند ایجاد شده است که از این تعداد، یک‌ میلیون طرح منجر به خودکفایی و خروج مددجویان از چرخه حمایتی و ۵۰۰ هزار طرح در حال حاضر تحت نظارت کمیته امداد هستند. 

عبدالملکی تصریح کرد: سال گذشته ۱۷۰ هزار شغل توسط کمیته امداد اجرا شده که این تعداد شغل یک‌ چهارم آمار اشتغال کل کشور است. 

معاون خود کفایی و اشتغال کمیته امداد  به هدف‌گذاری برای ایجاد ۲۰۵ هزار فرصت شغلی توسط این نهاد در سال جاری اشاره و بیان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون ۴۰ هزار شغل اجرا شده و یکصد هزار فرصت شغلی نیز پرونده‌سازی و به بانک‌ها ارسال‌شده و به‌ مرور پرداخت خواهد شد. 

وی رمز موفقیت طرح‌های اشتغال کمیته امداد را نظارت این نهاد بر حسن اجرای طرح‌ها اعلام کرد و افزود: قبل از پرداخت تسهیلات، مددجو مورد مشاوره شغلی قرار می‌گیرد و در حین اجرای طرح نیز نظارت لازم بر طرح‌ها انجام می‌شود؛ ضمن اینکه  سه تا پنج سال کارشناسان کمیته امداد بر طرح‌های اجرایی نظارت دارند و اگر طرحی نیاز به تسهیلات مجدد، مشاوره و سایر موارد داشته باشد، توسط کارشناسان و ناظران این نهاد گره‌گشایی می‌شود. 

عبدالملکی با بیان اینکه ما در کمیته امداد به دنبال این هستیم که خیران کارآفرین را در برنامه اشتغال کمیته امداد بکار بگیریم، گفت: حدود ۴۰۰ هزار کارآفرین در کشور داریم که قصد داریم با ایجاد «کانون خیران کارآفرین» که اولین آن در استان سمنان کار خود را شروع کرده برای مددجویان و نیازمندان شغل ایجاد کنیم. انتهای پیام/

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها