قربانی:
شناسه خبر :۵۸۳

اعتبارات توازنی مناطق محروم صفر شده است/دولت می خواهد توپ یارانه را به زمین استانداران بیندازد

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی با بیان اینکه اعتبارات توازنی، برای رونق بخشی به مناطق کمتر توسعه یافته تعریف شده، اعلام کرد: طی دو سال اخیر اختصاص این اعتبارات به استان های کمتر توسعه یافته صفر شده و هیچ اعتباری به این استان ها اختصاص نیافته است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی به نقل از خبرنگار عصر اترک، علی قربانی، نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی در جلسه شورای برنامه ریزی استان اظهار کرد: بر اساس قانون، مصوب شده است که باید سه درصد از کل بودجه عمومی کشور و سه درصد از منابع درآمدی حاصل از صادرات نفت و گاز کشور به عنوان اعتبارات توازنی به مناطق کمتر توسعه یافته کشور اختصاص داده شود تا این مناطق نیز رشد کنند.

قربانی با اعلام اینکه طی دو سال اخیر اختصاص این اعتبارات به مناطق محروم صفر شده و هیچ اعتباری به این استان ها اختصاص نیافته است، عنوان کرد: بنده نقد این موضوع را به رئیس سازمان مدیریت و برنامه ریزی کشور ( محمد باقر نوبخت ) گوشزد کردم که او در پاسخ اعلام کرد از سال آینده اعتبارات توازنی را متناسب با اعتبارات تملکی در نظر خواهیم گرفت.

افزون بر این، وی به عرضه اوراق مشارکت نیز اشاره کرد و گفت: در حال حاضر موضوع اوراق مشارکت به یکی از مشکلات اصلی کشور تبدیل شده است.

وی گفت: در حالی مبلغ اوراق مشارکت در سال آینده از ۲۱ هزار میلیارد تومان به مبلغ ۳۳ هزار میلیارد تومان افزایش می یابد که کل بودجه کشور در سال آینده ۳۳ هزار میلیارد تومان نیز نمی شود.

نماینده مردم پنج شهرستان خراسان شمالی در مجلس شورای اسلامی همچنین افزود: چگونه این اوراق مشارکت در سال آینده باید نقد شود!

قربانی درباره اعطای یارانه ها نیز عنوان کرد: در هیات دولت مطرح شده است که توزیع یارانه هر استانی به استانداران استان ها واگذار شود که به عقیده بنده دولت درصدد است توپ اعطای یارانه ها را به زمین استان ها بیندازد تا استانداران به دنبال دهیار، شورا، فرماندار و معتمدان ببفتند و در نهایت نیز مردم و مسئولان به جان یکدیگر افتند.

همچنین در این جلسه، محمد رضا صالحی، استاندار خراسان شمالی نیز بر لزوم اصلاح قانون هدفمندسازی یارانه ها تاکید کرد و گفت: از این جراحی قانونی، اسقبال و در راستای اجرای آن نیز کمک خواهیم کرد.

صالحی همچنین از آماده سازی مقدمات یک سرمایه گذاری جدید در استان خبر داد و گفت: مقدمات سرمایه گذاری برای احداث یک واحد تولیدی لاستیک ( بارز ) به مبلغ هزار و ۵۰۰ میلیارد تومان در شهرک صنعتی اسفراین در حال آماده سازی است.

به گزارش عصر اترک، در این جلسه، پیشنهاد برگزاری جشنواره پنیر پوستی از تولید عشایر خراسان شمالی در استان به منظور معرفی این محصول، برندسازی و تجاری سازی آن مصوب شد.

بر اساس این گزارش، در این جلسه مصوب شد که کارگروه اقتصادی استان مبلغ برگزاری این جشنواره را برآورد کند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها