شناسه خبر :۵۷۹۸

حضور جهادگران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه در مناطق محروم همزمان با روز استکبار ستیزی

رضوان کاویانی، مسئول اردوی جهادی خواهران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه گفت: همزمان با یوم الله ۱۳ آبان ماه اردوی جهادی یک روزه‌ای در مناطق محروم زلزله زده استان کرمانشاه در قالب اکیپ آموزشی و بهداشتی در حال برگزاری است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی، رضوان کاویانی، مسئول اردوی جهادی خواهران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه  گفت: همزمان با یوم الله ۱۳ آبان ماه اردوی جهادی یک روزه‌ای در مناطق محروم زلزله زده استان کرمانشاه در قالب اکیپ آموزشی و بهداشتی در حال برگزاری است.

کاویانی بیان داشت: سخنان گهر بار امام خمینی (ره) و امام خامنه‌ای که فرمودند: "خدمت به مردم بزرگترین راه مبارزه با آمریکا است" همواره سرلوحه فعالیت‌های استکبارستیزی ما جهادگران قرار خواهد گرفت. همانا این سخن بر پایه یک استراتژی محکم و متقن استوار است و از چهار بعد دینی، عقلی، حکومتی و تاریخی می‌توانیم آن را مورد بررسی قرار دهیم.

مسئول اردوی جهادی خواهران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه افزود: هر حکومت مردم نهاد و مردم گرا و خدمت گذاری که به مردمش خدمت کند (هم قشر آسیب پذیر و هم دیگر اشخاص جامعه) پا برجا خواهد ماند و اگر روزی حکومت در تنگنا قرار گیرد، تنها نخواهد بود و با تقدیم ۲۰۰ تا ۳۰۰ هزار شهید، پایه‌اش را محکم خواهند کرد چرا که به حکومت اعتماد دارند و می‌دانند که برای خدمت به آنان در تلاش است.

مسئول اردوی جهادی خواهران دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه خدمت به جامعه در طول تاریخ را عبرتی برای همگان برشمرد و گفت: در مطالعه تاریخ حکومت‌ها در می‌یابیم هر حکومتی که در پشتیبانی و خدمت رسانی به مردمش پیش قدم بوده، عمر و ثبات بیشتری داشته است؛ در حکومت امیرالمومنین (ع) می‌بینیم که رفتار و عدالت و رسیدگی ایشان به مردمانش و به خصوص قشر آسیب پذیر جامعه به چه شکل بوده و چگونه باعث ثبات حکومتش شده است، همانا همین اجرای عدالت و مساوات حضرت بود که عرب و عجم را در حیرت واداشته و همواره در طول تاریخ از او به نیکی یاد می‌کنند.

کاویانی تصریح کرد: بر اساس این چند اصل می‌توان به سخنان حکیمانه امام خمینی (ره) و مقام معظم رهبری پی برد که فرمودند: "خدمت به مردم بزرگترین راه مبارزه با آمریکا است" قطعا بقای یک حکومت در قبال وفاداری مردم به آن می‌باشد و این در صورتی تحقق پیدا خواهد کرد که حکومت خادم مردم باشد و مردم از آن راضی باشند. در غیر این صورت، مردم به ستوه آمده و پشت حکومت را در مقابل دشمنان و استکبار خارجی خالی خواهند کرد و آن را مانند نِی توخالی می‌شکنند.

وی ادامه داد: به همین منظور کانون فعالیت‌های جهادی و گروه جهادی بسیج دانشجویی دانشگاه علوم پزشکی کرمانشاه به مناسبت سیزدهم آبان ماه (روز دانش آموز) در دبیرستان‌های دخترانه و پسرانه مناطق زلزله زده با اهداف آموزشی، پزشکی، بهداشتی، غربالگری، فشار خون، قند خون، مشاوره سلامت روان و مشاوره تحصیلی، اردوی جهادی یک روزه برگزار می‌کند.

انتهای پیام/

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها