شناسه خبر :۵۷۳۹

اقدامات جدید بسیج سازندگی در زمینه اشتغالزایی و کسب درآمد مناطق محروم خراسان جنوبی

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه یکی از برنامه‌های بسیج سازندگی توجه و تمرکز بر اقتصاد روستایی معیشت محور است گفت: در این راستا ۱۷ هزار جوجه بومی بین روستائیان خراسان جنوبی توزیع می‌شود.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی، مهدی هنری در مراسم توزیع جوجه بومی اصلاح نژاد شده در مناطق محروم خراسان جنوبی اظهار داشت: یکی از اقدامات خوبی که بسیج سازندگی در استان برای محرومیت زدایی در برنامه کاری خود قرار داده است کمک به خانواده‌های روستایی در راستای کسب درآمد، اشتغالزایی و مشارکت‌های مردمی است. 

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی گفت: یکی از برنامه‌های بسیج سازندگی توجه و تمرکز بر اقتصاد روستایی معیشت محور است و در  گذشته از روستاها شاهد تولیدات زیادی بودیم که به شهرها هم ارسال می‌شد اما در چند سال اخیر این امر کمرنگ شده است و باید تدابیری ویژه اندیشیده شود.

وی افزود: تلاش می‌کنیم برای ترویج و تمرکز اقتصاد در روستا به صورت پایلوت در تعدادی از روستاها توزیع جوجه اصلاح شده بومی را انجام دهیم.

هنری گفت: بعد از واکسیناسیون، جوجه‌ها بین مردم توزیع شده و در زمینه‌های موارد پزشکی و درمانی تا زمان رشد جوجه‌ها از افراد استفاده کننده از این طرح حمایت و پشتیبانی می‌شود.

رئیس بسیج سازندگی خراسان جنوبی با بیان اینکه مرغ بومی اصلاح شده در راستای برنامه‌های اشتغال معیشت محور است و فاز اول نیاز خانواده‌ها را تامین می‌کند و بعد از اینکه خانواده‌ها کار را انجام داده و آموختند، طرح توسعه می‌یابد.

وی گفت: در استان خراسان جنوبی ۱۷ هزار قطعه جوجه بومی اصلاح شده در روستاهای هدف توزیع شد که ۸۵۰ خانوار را در بر می‌گیرد و تلاش شده در اقدامات بعدی موضوعات دیگر روستائیان را در برنامه قرار دهیم. 

انتهای پیام/ 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها