شناسه خبر :۵۷۳۷

وُداد؛ هدیه ای برای کودکان اربعینی+عکس

گروه فرهنگی و جهادی «عهد» طی یک حرکت خودجوش فرهنگی طرح ساخت و توزیع عروسک‌های وُداد را برای هدیه به کودکانی که در پیاده روی اربعین شرکت می‌کنند، پیگیری می‌کند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی، گروه فرهنگی و جهادی «عهد» طی یک حرکت خودجوش فرهنگی طرح ساخت و توزیع عروسک‌های وُداد را برای هدیه به کودکانی که در پیاده روی اربعین شرکت می‌کنند، پیگیری می‌کند. کلمه عربی وداد یعنی دوستی و از اسامی شخصیت‌های کتاب درسی بچه‌های عراقی انتخاب شده است. از جهتی هدیه دادن به کودکان اربعینی همانند معنی نام وداد ایجاد الفت و دوستی در ملیت‌های مختلف شیعه برقرار کرده و زمینه اتحاد بیشتر را برای فرهنگ‌ها ایجاد می‌کند.

عروسک‌های وداد برای پنجمین سال پیاپی میان کودکان خادم و زائر عراقی، اروپایی، ایرانی و ... در مسیر پیاده روی اربعین توزیع می‌شود. سال اول حدود ۲۰۰ تا ۳۰۰ عروسک توزیع شد و سال گذشته این تعداد به ۷۰۰ عروسک رسید که در کنار آن ۱۰۰۰ گل سر هم میان کودکان مختلف توزیع شد.

توزیع عروسک‌ها توسط اعضای گروه که در ساخت آن‌ها سهیم بوده‌اند و در راهپیمایی اربعین شرکت می‌کنند، انجام می‌شود. این کار برای بچه‌ها در جریان پیاده روی خیلی جذاب است. بچه‌هایی که در جریان سفر متفاوت و سخت راهپیمایی خسته و خاکی شده‌اند و انتظار دریافت چنین هدیه‌ای را ندارند، برایشان خاطره جذاب و به یادماندنی رقم می‌خورد.به خصوص برای بچه‌های عراقی که خیلی اسباب بازی ندارند.

انتهای پیام/ تسنیم

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها