شناسه خبر :۵۷۲۹

هدیه ۱.۵ میلیارد ریالی بسیج سازندگی به مددجویان بهزیستی ایلام

رئیس اداره مشارکت‌های مردمی، اشتغال و موسسه‌های خیریه اداره کل بهزیستی ایلام گفت: در نخستین مرحله یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون ریال از سوی بسیج به مددجویان اهدا شد.
نسخه مناسب چاپ

 

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی، این مبلغ برای کمک هزینه ساخت مسکن از سوی بسیج سازندگی استان اهدا و با سرانه ۳۰ میلیون ریال به مددجویان پرداخت می شود.

این اعتبار برای ۳۰خانوار مددجو با سرانه کمک هزینه ۵۰میلیون ریال اهدا و علاوه بر این بهزیستی نیز بین ۸۰ تا ۱۰۰ میلیون ریال نیز به این افراد به عنوان کمک هزینه مسکن بصورت بلاعوض پرداخت خواهد کرد.

علاوه بر این در مرحله نخست اجرای این تفاهم نامه ۵۰۰ بسته نوشت افزار به ارزش ۱۷۵ میلیون ریال برای دانش آموزان نیازمند مددجو اهدا شده است.

این تفاهم نامه مردادماه امسال با هدف ارایه ۲ هزار و ۴۴۰ خدمت به مددجویان زیر پوشش به صورت مشارکت ۵۰ درصدی با بسیج سازندگی سپاه امیرالمومنین(ع) استان منعقد شده است.

به گفته شهبازی، خدمات این تفاهم نامه که مدت اجرای آن یکسال خواهد بود در ۲ بخش شامل ۲۴۰ مورد طرح های عمرانی و ۲ هزار و ۲۰۰ مورد غیر عمرانی به مددجویان خواهد بود.

وی خدمات عمرانی را شامل احداث ۱۰۰ واحد مسکونی، مرمت ۴۰ واحد مسکونی و ساخت ۱۰۰ چشمه سرویس بهداشتی و خدمات غیر عمرانی را شامل تامین ۲۰۰ مورد جهیزیه، تهیه ۵۰۰ مورد پوشاک، تامین و تهیه ۵۰۰ بسته معیشتی، ۵۰۰ سبد ورزشی و ۵۰۰ بسته نوشت افزار برای مددجویان عنوان کرد.

رئیس اداره مشارکت های مردمی بهزیستی ایلام اضافه کرد: سقف سهم ۵۰ درصدی سازمان بسیج سازندگی شامل اعتبار برای ساخت هر واحد مسکونی ۵۰ میلیون ریال، مرمت هر واحد ۳۰ میلیون ریال، احداث سرویس بهداشتی هر واحد ۱۵ میلیون ریال، جهیزیه ۱۷ میلیون و ۵۰۰ هزار ریال، پوشاک ۶۰۰ هزار ریال، بسته معیشتی ۷۵۰ هزار ریال، سبد ورزشی ۵۰۰ هزار ریال و نوشت افزار ۳۵۰ هزار ریال است.

 

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها