شاعری با حضور در غرفه شبستان:
شناسه خبر :۵۷۱

اقتصاد مقاومتی را کسانی محقق می کنند که به لحاظ اعتقادی و ایدئولوژی به آن پایبند باشند

رییس کمیسیون کشاورزی با تاکید بر اینکه کار جهادی را مدیران جهادی می توانند انجام دهند، گفت: اقتصاد مقاومتی را کسانی محقق می کنند که به لحاظ اعتقادی و ایدئولوژی به آن پایبند باشند.
نسخه مناسب چاپ

علی محمد شاعری، رییس کمیسیون کشاورزی مجلس شورای اسلامی با حضور در غرفه شبستان در بیست و سومین نمایشگاه مطبوعات در مورد اقتصاد مقاومتی  گفت: اقتصاد مقاومتی در مرحله اطلاع رسانی، فرهنگ سازی خوب بود اما در عمل اتفاق خاصی از نظر ما نیفتاده است و سیاست ها و برنامه های دولت در جهت تحقق اهداف اقتصاد مقاومتی نیست.

 

وی اظهار داشت: ما در صادرات محصولات کشاورزی رتبه بسیار پایینی را داریم البته ایران در مبادلات فرامرزی در مقایسه با کشورهای دیگر بسیار کم است، سهم ما در تولید و صادرات محصولات کشاورزی بسیار ناچیز است.

 

شاعری با بیان اینکه واردات محصولات کشاورزی تا این حد نیاز نیست، بیان کرد: ما در زمینه حمایت از تولید داخلی باید اقدامات جدی تری را انجام بدهیم، در قیمت های تضمینی تصمیمات دولت موید این موضوع نیست در بخش گندم، واردات برنج و محصولات باغی ما با معضل جدی مواجهه هستیم.

 

وی تصریح کرد: ما در بحث تولید محصولات باغی با مازاد تولید مواجهه هستیم، در حال حاضر واردکنندگان و دلالان بازار را تنظیم می کنند و منافع آنها در واردات محصولات کشاورزی است تا زمانی که تصمیمات دولت تحت تاثیر فضاسازی رسانه ای و اقتصادی دلالان و مافیای اقتصادی است ما نمی توانیم از کمند اقتصاد وابسته رهایی پیدا کنیم و حرف از اقتصاد مقاومتی بزنیم.

 

رییس کمیسیون کشاورزی مجلس تصریح کرد: اقتصاد مقاومتی را کسانی می توانند محقق کنند که به لحاظ اعتقادی، ایدئولوژی به آن پایبند باشند، کار جهادی را مدیران جهادی می توانند انجام دهند.

 

وی خاطرنشان کرد: مدلی که جمهوری اسلامی برای مدیریت کشور معرفی کرده بود مدل مدیریت جهادی بود ول وقتی مدیر جهادی نداریم نمی توانیم مدیریت جهادی را پیاده کنیم.

منبع :شبستان

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها