رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل:
شناسه خبر :۵۶۶۴

رونق صنعت فرش ماشینی آران و بیدگل اشتغال ۲۰ هزار نفر را درپی دارد

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل گفت: رونق صنعت فرش ماشینی آران و بیدگل اشتغال ۲۰ هزار نفر را درپی دارد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیج سازندگی، مجتبی محلوجی  اظهار داشت: با وجود پیگیری های متعدد توسط نماینده مردم در مجلس شورای اسلامی و مسئولان شهرستان همچنان نبود مواد اولیه برای بافت فرش ماشینی و همچنین نبود ارز دولتی برای خرید مواد اولیه مشکل جدی صاحبان تولید آران و بیدگل است.

وی تاکید کرد: آران و بیدگل دارای ۸۰۰ واحد تولیدی فرش ماشینی است که در شرایط عادی سالانه ۴۵ میلیون مترمربع تولیدی فرش و سالانه حدود ۱۵۰ میلیون دلار برای کشور ارزش آوری دارد.

رئیس اداره صنعت، معدن و تجارت آران و بیدگل تصریح کرد: رونق بازار فرش ماشینی و تولید بیشتر نه تنها موجب افزایش تعداد کارگران واحدهای فرش ماشینی می شود بلکه می تواند صادرات غیرنفتی کشور را نیز افزایش دهد.

وی با اشاره به اینکه آران و بیدگل با ۶۰ درصد تولید فرش ماشینی کشور دومین منطقه تولید کننده فرش ماشینی در جهان است، گفت: حل مشکل واحدهای تولیدی فرش ماشینی در آران و بیدگل اشتغال حدود ۲۰ هزار نفر را در این شهرستان تامین می کند.

محلوجی اضافه کرد: انتظار داریم با قول مساعد مسئولان اقتصادی و صنعتی کشور مبنی بر حل مشکل صاحبان تولید فرش ماشینی در آران و بیدگل این مسئله برطرف و بار دیگر شاهد آمار پایین بیکاری در این شهرستان کویری باشیم

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها