مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی مطرح کزد:
شناسه خبر :۵۶۴

حضور بیش از ۴۴ هزار دانشجوی جهادی در ۴۵۰۰ روستا

صادق مفرد مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی گفت: در تابستان امسال بالغ بر ۴۴ هزار دانشجو در قالب یک هزار و ۱۲ گروه جهادی از سراسر کشور به اردوهای جهادی اعزام شده و به خدمت رسانی مردم مناطق محروم پرداختند.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی به نقل از خبرگزاری بسیج؛ صادق مفرد مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی کشور گفت: در تابستان امسال بالغ بر ۴۴ هزار دانشجو در قالب هزار و ۱۲ گروه جهادی از سراسر کشور به اردوهای جهادی اعزام شده و به خدمت رسانی مردم مناطق محروم پرداختند. 

وی افزود: جهادگران در عرصه‌های فرهنگی، علمی ـ آموزشی، بهداشت و درمان، اقتصادی و عمرانی به حدود ۴۵۰۰ روستا خدمت رسانی کردند.

مفرد در ادامه به ثبت گزارش فعالیت‌های صورت گرفته در اردوهای جهادی تابستان ۹۶ اشاره کرد و گفت: ۴۴ هزار دانشجوی جهادی اعم از خواهر و برادر به صورت یک روزه، سه‌روزه، هفت روزه و ده روزه به مناطق محروم اعزام شدند که از این تعداد بیش از ۳ هزار متخصص اعم از؛ استاد دانشگاه، روحانی و پزشک در این اردوها شرکت داشته و به هموطنان خدمت‌رسانی کردند.

وی اضافه کرد: بیشترین تعداد گروه‌های فعال جهادی، در عرصه‌های فرهنگی و عمرانی خدمت‌رسانی کرده‌اند. در طی فعالیت گروه‌های جهادی دانشجویی در سراسر کشور به بیش از ۴هزار و ۵۰۰ روستا خدمات مستقیم در عرصه‌های فرهنگی، علمی ـ آموزشی، عمرانی، بهداشتی و اقتصادی ارائه شد.

مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: در برگزاری اردوهای جهادی در تابستان ۹۶ مبلغی حدود ۱۵۰ میلیارد ریال در عرصه‌های فرهنگی، علمی ـ آموزشی، عمرانی، بهداشتی و اقتصادی هزینه شده است.

مفرد ادامه داد: طی فعالیت‌های فرهنگی صورت گرفته توسط گروه‌های جهادی نزدیک به ۱۸ میلیارد ریال هزینه شده و ۸۷۰ گروه جهادی در فعالیت‌های فرهنگی شرکت کردند. در بین فعالیت‌های صورت گرفته توسط گروه‌های جهادی در بخش فرهنگی، اقلام آموزشی و فرهنگی و نشریات فرهنگی تولید و توزیع شده، از تعداد بیشتری برخوردار هستند.

وی اظهار داشت: در عرصه علمی ـ آموزشی بیش از ۶ میلیارد ریال هزینه شده که بیشترین تعداد را اقلام آموزشی توزیع شده در بر می‌گیرد.

مفرد گفت: در عرصه بهداشت و درمان خدماتی نظیر؛ ویزیت عمومی و متخصص، دندانپزشکی، زنان و زایمان، بهداشت و سلامت، بینایی سنجی و شنوایی سنجی، توزیع دارو و غیره توسط ۵۰۲ گروه جهادی به بیش از ۱۴۰۰ روستا ارائه شده است، که بیشترین تعداد به ویزیت عمومی اختصاص یافته است.

مسئول جهاد سازندگی سازمان بسیج دانشجویی تصریح کرد: با توجه به اینکه بیشترین هزینه در تابستان ۹۶ در عرصه فنی و عمرانی بود، گروه‌های جهادی دانشجویی بالغ بر ۴ هزار پروژه عمرانی را با صرف مبلغی در حدود ۱۰۷ میلیارد ریال انجام دادند.

وی گفت: تعداد افراد فعال در عرصه اقتصادی ۴۰۱ گروه بود که در حدود ۷۳۵ روستا را تحت پوشش قرار دادند. در اردوهای برگزار شده تعداد زیادی از روستاها تحت پوشش قرار گرفت و جهادگران به جمعیتی نزدیک به ۳ میلیون نفر خدمت‌رسانی کردند.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها