شناسه خبر :۵۶۳۹

فرآوری پسته در استان سمنان توسعه می‌یابد

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به ضرورت ایجاد واحدهای صنایع تبدیلی و تکمیلی در استان با هدف فرآوری محصولات کشاورزی گفت: فرآوری پسته در استان سمنان توسعه می‌یابد.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی سازمان بسیبج سازندگی؛ سید حسن میرعماد رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان با اشاره به ضرورت توسعه صنایع تبدیلی و تکمیلی در این استان گفت: با هدف افزایش سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی حمایت‌های تسهیلاتی ویژه‌ای نیز از متقاضیان انجام می‌شود.

وی از تدوین اولویت‌های سرمایه‌گذاری در بخش صنایع تبدیلی و غذایی استان سمنان خبر داد و گفت: در استان سمنان تعداد ۲۱۷ مجوز تأسیس صنایع تبدیلی کشاورزی و دامی صادر شده است.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان در باره محصول پسته استان سمنان نیز گفت: ۲۰ هزار هکتار باغ پسته در این استان وجود دارد که بیشتر این باغات در شهرستان دامغان قرار دارد.

میرعماد با بیان اینکه سمنان یکی از تولیدکنندگان عمده پسته در کشور است اضافه کرد: پسته دامغان دارای کیفیت مطلوبی در کشور است.

وی گفت: در شهرستان دامغان ۱۹ هزار هکتار باغ وجود دارد که از این میزان ۱۶ هزار و ۹۰۰ هکتار آن را باغ پسته و از این میزان نیز ۱۳ هزار و ۵۰۰ هکتار باغ پسته بازده بوده و جنبه اقتصادی دارد.

رئیس سازمان جهاد کشاورزی استان سمنان از وجود ۱۰۸ ترمینال فرآوری پسته در دامغان خبر داد و گفت: از این تعداد ۲۵ ترمینال صنعتی و مابقی نیمه صنعتی است.

انتهای پیام/تسنیم

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها