رئیس سابق دانشگاه آزاد بوشهر:
شناسه خبر :۵۶۳

اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد استان بوشهر محقق شده است

رئیس سابق دانشگاه آزاد بوشهر گفت: اقتصاد مقاومتی در دانشگاه آزاد استان بوشهر محقق شده است.
نسخه مناسب چاپ

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی بسیج سازندگی به نقل ازخبرگزاری مهر، یوسف قیصری پیش از ظهر یکشنبه در آئین تودیع و معارفه رئیس دانشگاه آزاد بوشهر اظهار داشت: تشکر ویژه دارم از رئیس دانشگاه آزاد که یکی از اعضای هیئت علمی دانشگاه آزاد بوشهر را به عنوان رئیس این دانشگاه معرفی کرد و تشکر می‌کنم که ما را از چالش‌های پیش رو رهایی دادند.

وی اضافه کرد: از سال ۹۲ دانشگاه آزاد بوشهر را تحویل گرفتم در آن زمان دانشگاه وضعیت خوبی نداشت و هشت میلیارد تومان بدهی داشت که چهار میلیارد تومان بدهی بانکی بود و همچنین باید حقوق‌ها را پرداخت می‌کردیم.

رئیس سابق دانشگاه آزاد بوشهر با اشاره به اینکه اقتصاد مقاومتی را در این دانشگاه اجرا کردیم، ادامه داد: سالانه ۱.۵ میلیارد و تومان باید به اتوبوس‌رانی می‌دادیم و ۱.۲ میلیارد هم هزینه سلف سرویس و ۶۰۰ میلیون تومان هزینه پرواز اساتید بود که این هزینه ها را حذف کردیم.

وی خاطرنشان کرد: خرد جمعی، صداقت و همکاری از اولویت‌های کاری ما در این دانشگاه بود و در اجرای برنامه اقتصادی رتبه دانشگاه را به رتبه هشتم دانشگاه‌های کشور رساندیم.

قیصری با بیان اینکه در حوزه فرهنگی و دینی و مذهبی نیز برنامه‌های ویژه‌ای داشته‌ایم، افزود: همه تصمیمات ما شورایی بوده است و هیچ تصمیمی را به صورت شخصی نگرفتم.

وی بیان کرد: در حوزه پژوهش هم اقدامات گسترده‌ای داشتم و شاهد ارتقای رتبه دانشگاه هستیم. توجه ویژه‌ای به شرکت‌های دانش‌بنیان و توسعه فناوری داریم که درآمدهای خوبی را در پی خواهد داشت.

رئیس سابق دانشگاه آزاد بوشهر به فعالیت‌های گسترده در حوزه ورزشی اشاره کرد و افزود: تکمیل زیرساخت‌های دانشگاه آزاد در نقاط مختلف استان بوشهر با جدیت پیگیری شد و به دستاوردهای خوبی رسیدیم.

وی گفت: کیفی‌گرایی از اولویت‌های اموزشی ما بود و در حالی که قبلا یک رشته دکتری داشتیم، ۲۵ رشته در مقطع دکتری را مصوب کردیم. رشته پرستاری نیز مصوب شده است.

قیصری بیان کرد: مجموعه دانشگاه همراهی و همکاری خوبی با من داشتند و درخواست می‌کنم که آقای دکتر عبدالهی رئیس دانشگاه را دو برابر من همراهی کنند.

ایجاد بسترهای درآمدزایی جدید

رئیس جدید دانشگاه آزاد اسلامی بوشهر نیز در این آئین اظهار داشت: ریاست دانشگاه آزاد مسئولیت سنگینی است که امیدوارم از این امانت بتوانم به خوبی محافظت کنیم و از عنایت رئیس دانشگاه تشکر می‌کنم.

اسماعیل عبداللهی اضافه کرد: دانشکاه آزاد به عنوان یک محموعه مردمی و مورد تائید امام و رهبری تاکنون خدمات زیادی به مردم ارائه کرده است. این دانشگاه بازوی قوی آموزش عالی است و باید بیش از پیش مورد توجه قرار گیرد.

وی ادامه داد: باید سهم این دانشگاه از اعتبارات ملی افزایش یابد. دانشگاه آزاد بوشهر از قدیمی‌ترین دانشگاه‌های آزاد در کشور بوده است که ابتدا با دو رشته تاسیس شد و هم اکنون در همه شهرستانهای استان به غیر از عسلویه شعبه دارد.

عبداللهی ادامه داد: این دانشگاه ۱۸ هزار دانشجو و ۶۰۲ هیئت علمی و ۴۰۲ کارمند دارد. کاهش شدید تعداد دانشجو باعث از دست رفتن منابع مالی شده است که باعث آسیب به توسعه زیرساخت‌ها و فعالیت‌ها شده است.

وی گفت: یکی از عوامل رونق‌بخشی به عالی‌شهر استقرار دانشگاه آزاد در این شهر بوده است و جا دارد که برای رونق‌بخشی به این دانشگاه اهتمام بیشتری را شاهد باشیم.

رئیس دانشگاه آزاد بوشهر افزود: بهبود وضعیت مالی در پی صرفه‌جویی واقعی، کاهش و حذف مخارج غیر ضروری، فعال‌سازی بسترهای جدید درامدزایی، راه‌اندازی دانشگاه‌های تخصصی، تکریم اساتید و دانشجویان و کارمندان را در دستور کار داریم.

در این آئین ضمن تقدیر از دکتر یوسف قیصری، اسماعیل عبدالهی به عنوان رئیس دانشگاه آزاد استان بوشهر معرفی شد.

    دیدگاه ها

    • دیدگاه های ارسال شده توسط شما، پس از تایید در وب منتشر خواهد شد.
    • پیام هایی که حاوی تهمت یا افترا باشد منتشر نخواهد شد.
    • پیام هایی که به غیر از زبان فارسی یا غیر مرتبط باشد منتشر نخواهد شد.

    تازه ها